fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Odwołana przez Kammela?

Tomasz Kammel
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Rada nadzorcza Pekao SA odwołała wiceprezes Katarzynę Niezgodę. Firma związana z jej partnerem, prezenterem TVP, otrzymała z banku milionowe zlecenia
17 kwietnia 2009 r. stanowisko wiceprezesa Pekao SA, jednego z największych polskich banków, straciła Katarzyna Niezgoda. Przedstawiciele banku nie podali przyczyn podjęcia takiej decyzji przez radę nadzorczą.
Według "Pulsu Biznesu" powodem były zlecenia na szkolenia, jakie od banku dostawała firma Sparrow. Jej współzałożycielem i udziałowcem do połowy 2007 r. był Tomasz Kammel, prezenter TVP i wieloletni partner życiowy Niezgody. Dzięki byłej wiceprezes spółka tylko w 2008 r. zarobiła prawie 10 mln zł.
Przed objęciem funkcji wiceszefa Pekao SA w grudniu 2007 r. Niezgoda przez wiele lat była członkiem zarządu Banku Przemysłowo -Handlowego. Od 2005 r. firma Sparrow otrzymywała stamtąd regularne zlecenia właśnie na szkolenia pracowników.
– Nie komentuję sprawy – uciął rozmowę z "Rz" Kammel. O powodach odwołania Niezgody ani o szczegółach umów zawieranych między Sparrow a Pekao SA nie chce też rozmawiać rzecznik banku Arkadiusz Mierzwa.
Ze strony internetowej firmy Sparrow wynika, że na liście jej usługobiorców są m.in. grupa PZU, PKN Orlen, PTK Centertel, Agora, Ministerstwo Gospodarki. Z firmą od kilku lat współpracuje m.in. Marek Zuber, ekonomista, szef doradców byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Jak ocenia jej relacje z Pekao SA?
– Sprawa nie powinna budzić kontrowersji, bo i bank, i Sparrow to dwie prywatne firmy – mówi "Rz". – Chyba że umowa została zawarta na warunkach nierynkowych – stawki są zawyżone, a szkolenia odbiegają od standardów. Nie sądzę jednak, aby tak było w tym wypadku. Poza tym ze Sparrow współpracują ludzie postrzegani na rynku jako znakomici eksperci – dodaje.
Co ciekawe, sam Zuber też prowadzi szkolenia, m.in. dla pracowników banków. A jego narzeczona pracuje w NBP.
– Gdybym uczestniczył w organizowanych przez nią przedsięwzięciach, to na pewno byłby to konflikt interesów. Wprawdzie prowadziłem w NBP szkolenie na temat opcji, ale zrobiłem to za darmo, by nie było potem żadnych zastrzeżeń – tłumaczy Zuber.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA