fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Po godzinach we wtorek

Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
[srodtytul]Szybszy, mocniejszy i bardziej treściwy Kazik [/srodtytul]
Ziścił się sen wszystkich miłośników najostrzejszego oblicza Kazika Staszewskiego. Po pięcioletniej przerwie powraca na scenę jego formacja Kazik Na Żywo. Dziś i jutro w klubie Palladium warszawiacy przekonają się, czy warto było czekać.
KNŻ usunął się w cień u szczytu popularności. O tym, że fani grupy o niej nie zapomnieli, najlepiej świadczy fakt, że bilety na środowy koncert sprzedały się na pniu. Jaka jest recepta na sukces reaktywowanego w oryginalnym składzie zespołu?
– Gramy szybciej, mocniej, bardziej treściwie – mówi odpowiadający w KNŻ za gitarowy zgiełk Robert „Litza” Friedrich. Entuzjastyczne recenzje nowych koncertów „polskiej odpowiedzi na Rage Against the Machine” zdają się potwierdzać tę opinię. Na scenie na pewno nie zabraknie ziejących rockowym ogniem przebojów z płyt „Na żywo, ale w studiu”, „Porozumienie ponad podziałami” oraz „Las Maquinas de la Muerte”. Na nowy materiał przyjdzie nam niestety jeszcze trochę poczekać.
[i]—Igor Seider
Ul. Złota 9, tel. 022 822 87 02, godz. 18.30 (dziś), godz. 18 (jutro), bilety 55 zł.[/i]
[srodtytul]Kino[/srodtytul]
[b]WALC Z BASZIREM - MURANÓW[/b]
Animacja Ariego Folmana. Ari spotyka dawno niewidzianego przyjaciela. Ten opowiada mu o powracającym co noc koszmarze. Sen ma związek z misją izraelskiej armii, w której obaj brali udział podczas pierwszej wojny domowej w Libanie.
[i]Ul. gen. Andersa 1, tel. 022 831 03 58, godz. 16.15.[/i]
[b]PAN HULOT WŚRÓD SAMOCHODÓW - KINO.LAB[/b]
Komedia Jacquesa Tatiego. Bohater konstruuje niezwykły samochód. Wybiera się nim na targi motoryzacyjne w Amsterdamie.
[i]Ul. Jazdów 2,
tel. 022 628 12 71, godz. 19.[/i]
[b]500 LAT PÓŹNIEJ - KINOTEKA[/b]
Pokaz w ramach przeglądu kina afrykańskiego AfryKamera. Dokument o problemach współczesnej Afryki.
[i]Pl. Defilad 1, tel. 022 551 70 70, godz. 20.15.
—ul[/i]
[srodtytul]Muzyka[/srodtytul]
[b]Perfekt - Park[/b]
Z dziesiątkami przebojów w playliście zespół Grzegorza Markowskiego nie musi nikomu nic udowadniać i może skupić się na radości płynącej ze wspólnego grania. Perfekt, który promuje ostatnio reedycję płyty „Symfonicznie”, w Parku pokaże swoje klasyczne, rockowe oblicze.
[i]Al. Niepodległości 19, tel. 022 825 91 65, godz. 21,
bilety 15 – 35 zł.[/i]
[b]Renton - Hard Rock Cafe[/b]
Warszawski kwartet, którego debiutancki album „Take-off” spowodował w ubiegłym roku szum w indierockowym światku, zagra dziś w cyklu „Pepsi Rocks”. Popularność przyniosło zespołowi zajęcie drugiego miejsca w polskich preselekcjach tegorocznej Eurowizji, w których promował się przebojow