fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

12 osób ciągle pozostaje w szpitalu

Wczoraj koło Świdnicy doszło do wypadku. Piętrowy autokar wiozący dzieci nie zmieścił się pod wiaduktem. Poszkodowanym nie zagraża niebezpieczeństwo
W szpitalu znalazło się 35 osób - 31 dzieci, troje opiekunów i kierowca. Część dzieci opuściła szpital. Obecnie przebywa w nim 12 osób, 10 dzieci i dwie osoby dorosłe. Stan jednego dziecka jest ciężki.
14-letniego chłopca z obrażeniami czaszki śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do wrocławskiego szpitala. Autokar wiózł 45 dzieci w wieku 10-14 lat z Bystrzycy Górnej na świdnickie lodowisko.
Dwupiętrowy autokar wbił się w wiadukt kolejowy, na którym umieszczony był znak informujący o wysokości wiaduktu. Dach autobusu został zerwany do połowy. W wyniku uderzenia zdarte zostało ok. 10-metrów dachu. Część foteli została całkowicie zniszczona, przednia szyba wypadła. - Nie widać żadnych śladów hamowania. Autokar jest na świdnickich numerach, zatem kierowca musiał wiedzieć o wiadukcie. Pewnie zapomniał, że jedzie tak wysokim autobusem - relacjonował świadek. [srodtytul]Kierowca był trzeźwy[/srodtytul] Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca prowadzący autokar był trzeźwy. Jak poinformował szef prokuratury Marek Rusin, przeprowadzono już oględziny miejsca wypadku, zabezpieczono autokar oraz przesłuchano niektórych świadków. - Kierowcy autobusu obecnie nie możemy przesłuchać, bowiem ma złamany obojczyk i musi pozostać w szpitalu. Jak tylko pozwolą na to lekarze lub mężczyzna wyjdzie ze szpitala - zostanie przesłuchany - powiedział Rusin. 60-letni mężczyzna jest kierowcą od 18. roku życia i dobrze znał Świdnicę oraz jej okolice. Uczestnicy wypadku zostali objęci opieką psychologiczną. - W szpitalu do dyspozycji pacjentów są psycholodzy. Pięciu dojechało z Wrocławia i pomagają pacjentom - dodał dyrektor Domejko. Wszelkie informacje dotyczące wypadku można uzyskać pod numerem telefonu: [b]074 851 74 95[/b].
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA