fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Akcje gwałtownie w górę

Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
WIG20 zyskał 5,2 proc. i z impetem przebił poziom 1600 pkt. Maklerzy wierzą, że to nie koniec zwyżek na polskiej giełdzie .
Realizacja zysków w Warszawie trwała zaledwie jedną sesję. Wczoraj inwestorzy znów wybrali się na zakupy, i to jakie.
Notowania na GPW zaczęły się od niewielkiego, niespełna 0,5-proc. spadku. Później z każdą minutą było już coraz lepiej. Na zamknięciu indeks największych spółek WIG20 wrósł aż o 5,2 proc., kończąc notowania na poziomie 1633 pkt. Tym samym przebita została ważna linia oporu dla tego indeksu. Według ekspertów z technicznego punktu widzenia teraz możliwy jest wzrost nawet do 1900 pkt.
– Jednak będzie to tylko odreagowanie ostatnich miesięcy spadków. Jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, aby mówić o nowej hossie – ostrzega Jarosław Skorulski, prezes Allianz Polska TFI. Giełdy w naszym regionie również bardzo mocno rosły. Na zachodzie kontynentu zyski inwestorów były znacznie mniejsze, a do czasu publikacji danych z amerykańskiego rynku nieruchomości i informacji o zamówieniach na dobra trwałe – które okazały się lepsze od oczekiwań – dominowały tam spadki. Notowania w USA zakończyły się umiarkowanymi zwyżkami. Sesję w Warszawie wspierały dwucyfrowe zwyżki PKN Orlen i Lotosu. Spółki zyskały odpowiednio 13,73 proc. i 14,75 proc. Ich notowania rosły, po tym jak “Parkiet” napisał, że resort gospodarki ma plan wykupu ich obowiązkowych rezerw ropy naftowej. W górę mocno poszły również akcje Getinu. Główny udziałowiec banku Leszek Czarnecki powiedział agencji Reuters, że po fuzji spółki z Noble Bankiem nie wyklucza sprzedaży połączonego podmiotu (analiza poniżej). Jeszcze lepiej zachowywały się notowania Agory. Jej akcje rosły o 10 proc. Maklerzy spekulują, że może to zapowiadać wejście nowego inwestora. Drugą możliwością jest obrona kursu spółki przez fundusze Arka, które są znacznym akcjonariuszem Agory. O ponad 5 proc. rosły papiery TP, dla której agencja Standard & Poors podniosła perspektywę ratingu do “pozytywnej”. Nieco słabiej od największych firm radziły sobie małe i średnie spółki. mWIG40 zyskał 2,5 proc., a sWIG80 wzrósł o 2,2 proc. [i]Najnowsze informacje z rynków finansowych www.rp.pl/ekonomia[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA