fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Konie w Warszawie: od skoków do kadryla

W Warszawie rozpoczęły się zawody jeździeckie, które wyłonią uczestników finału Pucharu Świata w skokach i ujeżdżeniu z naszej części Europy
Konie przyciągają widzów na Torwar od 2001 roku. Rok później impreza otrzymała rangę Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i utrzymała ją do obecnej edycji.
Zawody po raz pierwszy organizuje Stowarzyszenie na rzecz Promocji Sportów Konnych EQUISPORT. Zapewniło pulę nagród w wysokości 80 tys. euro i udział wszystkich jeźdźców, których celem jest start w finale Pucharu Świata w kwietniu w Las Vegas. Piątek był pierwszym dniem zawodów. Rozegrano jeden konkurs ujeżdżenia i dwa w skokach przez przeszkody.
W programie zawodów na weekend pozostały m.in. rozstrzygające konkursy Grand Prix w obu konkurencjach (ujeżdżenie – sobota od 11, skoki – niedziela od 15 o Puchar EQUISPORT (z pulą nagród 25 tys. euro), a także wiele pokazów towarzyszących. Są wśród nich popisy woltyżerskie, kaskaderskie, kadryl koni iberyjskich, tradycyjny konkurs koni arabskich, konkursy powożenia zaprzęgami, a także Konkurs Gwiazd, na który zapraszają aktorzy i dziennikarze.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA