fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Wyniki pozytywnie zaskoczyły

prudential
Rzeczpospolita
Brytyjska firma ubezpieczeniowa osiągnęła w 2008 r. zysk operacyjny lepszy od prognoz, zrezygnowała z kupna filii AIG i niespodziewanie ogłosiła zmianę szefa
Jej akcje w Londynie skoczyły nawet o 28,1 proc., do 322,5 pensa, wpływając na poprawę notowań wszystkich rywali. Na koniec sesji zyskały 10,4 proc.
Łączny zysk operacyjny wzrósł do 2,96 mld funtów z 2,5 mld w 2007 r. Analitycy spodziewali się 2,56 mld. Firma działająca w W. Brytanii, USA i Azji, konkurująca o prymat z francuską Aviva, miała jednak stratę netto 396 mln funtów po zysku 947 mln rok wcześniej, bo odpisała ponad 1 mld funtów na deprecjację aktywów USA. Zapewniła za to, że jest solidnie dokapitalizowana; ma nadwyżkę 1,7 mld funtów, a dojdzie jeszcze 800 mln z odstąpienia biznesu na Tajwanie. Prezes Mark Tucker podał, że Prudential zrezygnował z ubiegania się o kupno azjatyckiej filii AIG, bo nie byłoby to opłacalne. Sam odejdzie we wrześniu po 30 latach pracy w firmie. Jego miejsce zajmie Francuz urodzony w Afryce Tidjane Thiam, szef pionu finansów Prudentiala.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA