fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Będzie modernizacja Lhasy?

Lhasa
ROL, lapin.lapin lapin.lapin
Władze Chin zapowiedziały, że do 2020 roku przeprowadzą „nowoczesną przebudowę" stolicy Tybetu - Lhasy. Rządowe plany przewidują, że w mieście mieszkać ma 450 tysięcy osób.
Zagraniczne organizacje pozarządowe oskarżają Pekin o chęć zniszczenia tradycyjnego charakteru miasta.
W opinii mieszkających na wychodźstwie Tybetańczyków do Tybetu napływa coraz więcej Chińczyków narodowości Han, która w Państwie Środka stanowi większość. Za granicą pojawiają się opinie, że działania te mają rozmyć kulturowo Tybet, a także są jednym z elementów zaostrzania kontroli w regionie. Chińskie władze odrzucają te oskarżenia twierdząc, że na poprawę warunków życia w Tybecie wydano miliardy juanów z budżetu centralnego. Dziennik „China Daily" pisze, że do 2020 roku Lhasa ma się stać „ …harmonijnym społecznie, ekologicznym, nowoczesnym miastem o barwnej kulturze o głębokich tradycjach etnicznych".
W chińskich mediach, szczególnie tych skierowanych do zagranicznych odbiorców trwa wielka ofensywa informowania o pozytywnych zmianach, które zaszły w Tybecie od momentu - jak określa się to w Chinach - „pokojowego wyzwolenia" tego regionu. Obecnie w stolicy Chin prezentowana jest przygotowana z rozmachem wystawa zatytułowana „50. rocznica demokratycznych reform w Tybecie".
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA