fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Reklama w wyszukiwarkach rośnie kosztem prasowej

Fotorzepa, Ryszard Waniek Rys Ryszard Waniek
Reklama w wyszukiwarkach internetowych w USA będzie wciąż zyskiwać, co wpłynie na osłabienie m.in. rynku reklamy w prasie – wynika z najnowszych badań stowarzyszenia firm zajmujących się marketingiem w wyszukiwarkach SEMPO (Search Engine Marketing Organization)
Według raportu SEMPO firmy przyznają, że najczęściej inwestują w marketing w wyszukiwarkach kosztem reklamy w mediach tradycyjnych. Ponad jedna czwarta firm reklamujących się w USA za pośrednictwem wyszukiwarek przyznaje, że przenosi budżety reklamowe do wyszukiwarek z prasy.
Choć wzrost wpływów z działań marketingowych w wyszukiwarkach będzie w USA w wyniku kryzysu niższy, niż się spodziewano (SEMPO przewidywało wcześniej, że w tym roku rynek będzie wart 18,8 mld dol., obecne mówią o 14,7 mld dol.), to wciąż mają rosnąć. W 2013 r. sięgną 26,1 mld dol. To m.in. wynik tego, że w wyszukiwarkach coraz chętniej reklamują się małe i średnie przedsiębiorstwa. Duże znaczenie ma też rosnąca liczba użytkowników wyszukiwarek, do których za pośrednictwem takiego typu reklamy można docierać z bardzo precyzyjnie dobranymi do ich zainteresowań informacjami. To trend uderzający w wydawców prasy, której eksperci za oceanem prognozują trudny rok. Newsowy portal 24/7 Wall Street pokusił się nawet o wytypowanie dziesięciu amerykańskich gazet, które w pierwszej kolejności znikną z rynku w wyniku kryzysu na reklamowym rynku. Są wśród nich m.in. „The Boston Globe” czy „The New York Daily News”.
Search engine marketing
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA