fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

UniCredit spodziewa się spadku zysku

Włoski akcjonariuszbanku Pekao oczekuje, że skonsolidowany zysk netto grupy wyniesie w tym rokuokoło 4 mld euro
Jeszcze w październiku bank prognozwał, że zysk wyniesie 5,2 mld euro. Jednak ze względu na niekorzystną sytuację rynkową UniCredit zrezygnował ze zbycia funduszu nieruchomości na pierwotnie zakładanych warunkach. Rada dyrektorów zaaprobowała możliwość cząstkowej sprzedaży nieruchomości za pośrednictwem funduszu. Ale prognozowany zysk na poziomie 4 mld euro nie obejmuje dochodu z ewentualnej sprzedaży funduszu nieruchomości.
Zysk netto UniCredit za ubiegły rok wyniósł prawie 6 mld euro. Grupa UniCredit podtrzymała też plan podniesienia kapitałów o 6,6 mld euro poprzez emisję nowych akcji, a także poprzez dywidendę, która zamiast w gotówce zostanie wypłacona w formie akcji.
UniCredit podał również, że bonusy dla menedżerów zostaną wypłacone jedynie w przypadku osiągnięcia wyznaczonych wcześniej celów biznesowych. Niedawno Unicredit (ma 59,3 proc. akcji Pekao) zrezygnował z odkupienia prawie 4 proc. akcji Pekao od polskiego rządu. W zamian za anulowanie opcji sprzedaży przysługującej Skarbowi Państwa (zawartej w umowie z września 2008 r.) włoski inwestor musiał zapłacić rekompensatę w wysokości 300 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA