fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Kancelaria Giertycha kontra Wojewódzki

Kuba Wojewódzki
Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Gwiazdor stacji TVN stanieprzed sądem oskarżonyo uszkodzenie cudzego samochodu
- Rozprawa ma się rozpocząć o godzinie 9.00 w Sądzie Rejonowym Warszawa-Śródmieście i dotyczy uszkodzenia mienia przez pana Wojewódzkiego - usłyszeliśmy w Sądzie Okręgowym w Warszawie, który nadzoruje stołeczne sądy rejonowe.
Do zdarzenia z udziałem Wojewódzkiego, prowadzącego w TVN popularny program rozrywkowy, doszło 26 lipca 2006 r. przy ul. Ludnej w Warszawie. Gwiazdor TVN miał wygrażać kierowcy Hondy, a potem rozbić przednią szybę jego auta.
Powodem napadu wściekłości Wojewódzkiego był, jak twierdził w zeznaniach, obsceniczny gest - pokazanie wysuniętego środkowego palca - wykonany w jego kierunku przez kierującego Hondą. Poszkodowany z kolei tłumaczył, że chciał tylko zasłonić oczy.
Prokuratura badająca sprawę chciała umorzyć śledztwo przeciwko Wojewódzkiemu ze względu na niską szkodliwość czynu. Jednak protesty kancelarii Giertycha spowodowały, że akt oskarżenia przeciwko Wojewódzkiemu trafił do sądu.
- To chuligański wybryk w biały dzień przy dużej liczbie świadków - mówi "Rz" mecenas Roman Giertych, były wicepremier, którego kancelaria reprezentuje pokrzywdzonego kierowcę Hondy. - Po całym zdarzeniu Wojewódzki uciekł z miejsca zdarzenia. Nie wiadomo więc, w jakim był stanie - podkreśla.
Na niekorzyść telewizyjnej gwiazdy zeznawali świadkowie, którzy widzieli zajście. Zgodnie stwierdzili, że zdenerwowany Wojewódzki podszedł do Hondy, zaczął szarpać za klamkę. Kiedy nie ustąpiła, stanął przed maską auta i nie pozwalał odjechać kierowcy. Gdy ten próbował go wyminąć, Wojewódzki rozbił przednią szybę samochodu.
Kuba Wojewódzki nie chciał rozmawiać na ten temat z "Rz". - Nie komentuję sprawy - uciął. Jakiej kary może się spodziewać? - Kara powinna mieć element dotkliwości. Grzywna nie będzie adekwatna do stopnia chuligaństwa Wojewódzkiego. Będziemy więc domagali się dla niego pracy społecznej, np. sprzątania miasta - mówi Giertych, który osobiście nie reprezentuje kierowcy Hondy. W imieniu jego kancelarii występuje adwokat Paweł Sulowski.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA