fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Guru transplantologii przyjedzie do Polski

Paweł Majewski
Na specjalne zaproszenie Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej do Polski przyjedzie Honorowy Ambasador Dawstwa i Transplantacji Dr Kenneth Moritsugu. Weźmie udział w konferencji, dotyczącej problematyki przeszczepów w Polsce.
Organizatorzy liczą, że będzie to duży krok w kierunku rozwoju programu przeszczepiania narządów w naszym kraju. Aktualnie w Polsce na przeszczep może liczyć zaledwie 30% pacjentów.
Dr Moritsugu to niezwykle interesująca osoba i charyzmatyczny mówca, czołowa postać środowiska medycznego w Stanach Zjednoczonych, który z wielkim oddaniem promuje ideę dawstwa i transplantacji na całym świecie. W 2007 roku podczas Międzynarodowego Kongresu dot. Dawstwa Narządów Profesorowi Moritsugu został nadany tytuł Honorowego Ambasadora Transplantacji. Jego biografia jest świadectwem tego, jak wielki wpływ może mieć jedna osoba na życie innych ludzi. W roku 1992 jego żona Donna Lee zginęła w wypadku samochodowym. Jej organy i rogówki zostały oddane do przeszczepu i uratowały życie aż 8 pacjentom. Cztery lata później podobny los spotkał 22 - letnią córkę doktora – Vikki Lianne, która została śmiertelnie potrącona przez rozpędzony samochód. Dzięki postawie swojego ojca, stała się dawczynią narządów i uratowała 7 ciężko chorych pacjentów. W wyniku tych przykrych wydarzeń, dr Moritsugu szeroko zaangażował się w promowanie idei dawstwa narządów oraz rozpoczął aktywną działalność w ramach wielu organizacji transplantacyjnych.
Wizyta Honorowego Ambasadora, ma na celu naświetlenie istoty problemu i zachęcenie polskiego społeczeństwa do oddawania narządów.
Źródło: Materiały Promocyjne
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA