fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Powinno być bardzo miło

Dziś UEFA oceni stan przygotowań do ME 2012. Na razie postanowiła, że od 2016 r. w finałach grać będą 24 zespoły
Komitet Wykonawczy UEFA zebrał się wczoraj w Bordeaux na dwudniowym posiedzeniu. Komitet tworzą te same osoby, które 18 kwietnia 2007 roku w Cardiff podejmowały decyzję o przyznaniu organizacji Euro 2012 Polsce i Ukrainie.
Sprawa tego turnieju jest jedną z kilku, którymi w Bordeaux zajmuje się Komitet Wykonawczy. Głównym punktem obrad jest zwiększenie liczby finalistów mistrzostw Europy. Wczoraj dyskutowano o tym przez cztery godziny i zdecydowano, że od 2016 roku finalistów będzie już nie 16, ale 24. Decyzja ta zostanie oficjalnie ogłoszona podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Piątkowe narady będą trwały trzy godziny. W południe Listkiewicz i Surkis – po swoich 15-minutowych wystąpieniach – usłyszą wreszcie, co UEFA myśli o stanie przygotowań Polski i Ukrainy.
Zdaniem obu prezesów nie ma zagrożenia, że stracimy turniej. – Jestem absolutnie przekonany, że Ukraina i Polska są gotowe na Euro 2012 – powiedział Surkis. – Bez zarzutu wywiążemy się z organizacji. Raport, który zostanie nam przedstawiony, będzie z pewnością pozytywny zarówno dla Polski, jak i dla naszego kraju. Prasa kilku krajów, w tym Niemiec, spekuluje, że UEFA może odebrać prawo organizacji zapóźnionej pod wieloma względami Ukrainie. Wtedy Polska musiałaby zorganizować mistrzostwa sama lub wspólnie z innym krajem, na przykład Niemcami. – Nie ma o tym mowy – powiedział prezydent niemieckiego związku piłkarskiego Gerhard Mayer-Vorfelder. – Oba kraje wspólnie ubiegały się o Euro i wspólnie muszą podołać zadaniu, spełniając wszystkie kryteria. Michał Listkiewicz przyleciał do Bordeaux wczoraj wieczorem. – Jestem dobrej myśli – powiedział „Rz”. – Spotkałem się z kilkoma członkami komitetu wykonawczego przy winie. Było jak zwykle bardzo miło. I tak już powinno być dziś, bo UEFA jest świadoma, w jakim punkcie jesteśmy, a my dobrze wiemy, co zrobić, żeby wywiązać się ze wszystkich zobowiązań.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA