fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Netia zaoferuje komórki firmom

Wyniki roczne netii
Rzeczpospolita
Wprowadzając usługi zintegrowane, operatorchce zaistnieć na rynku usług mobilnych. Spółka nie łudzisię jednak, że zrobi na nim rewolucję
Netia zacznie sprzedawać usługi telefonii komórkowej dzięki współpracy z P4, operatorem sieci Play i do niedawna swoją spółką stowarzyszoną. Ofertę skieruje wyłącznie do firm – głównie tych, którym już dziś dostarcza telefonię stacjonarną lub dostęp do Internetu. – To nie jest oczywiście warunek korzystania z naszych usług mobilnych, ale koncentrację na takich klientach zakłada biznesplan – powiedział wczoraj na konferencji prasowej Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii.
W tym roku spodziewa się on pozyskać kilka tysięcy, a docelowo kilkadziesiąt tysięcy klientów. Za kilka lat usługi komórkowe mają przynosić spółce kilka procent przychodów, co znaczy, że można je szacować na 50 – 60 mln zł rocznie. Straty to m.in. wynik kosztów działania P4. Netia uwzględniała je w wynikach. W tym roku wykaże zysk netto. Netia nie ma własnej sieci komórkowej, więc rentowność jej usług będzie niższa niż innych operatorów komórkowych – będzie musiała się dzielić przychodem z P4 (a ten jeszcze z Polkomtelem, z którego sieci w wielu miejscach Polski korzysta). Dlatego też Netia nastawia się na sprzedaż usług zintegrowanych – telefonii komórkowej i stacjonarnej. Niebawem zaproponuje klientom ofertę, dzięki której będzie można między innymi korzystać z numeru stacjonarnego i komórkowego na tym samym telefonie przenośnym. W biurze możliwe zaś będzie wykonywanie połączeń z komórki za pośrednictwem lokalnej, bezprzewodowej sieci komputerowej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA