Komentarze

Marek Magierowski: A co na to Wikipedia

Z Wikipedii: „Szkoła: miejsce, w którym tłumaczy się dzieciom, że aby zostać znanym rockmanem, nie powinno się słuchać muzyki. Wskazane jest też unikanie seksu" - pisze Marek Magierowski w autorskim przeglądzie prasy
Poniedziałek
„System neoliberalny, późny kapitalizm rzeczywiście nie wygląda z wierzchu tak strasznie. Jest w nim wiele rozrywki, zabawy i obietnicy, że będziemy bogaci, młodzi, piękni" – rozwodzi się w „Newsweeku" Maciej Gdula z „Krytyki Politycznej". – Trzeba jednak mówić, że obietnic tego systemu nie da się zrealizować, bo są one po prostu fałszywe. Nie wszyscy mogą być muzykami rockowymi". Z Wikipedii: „Kapitalizm – system ekonomiczny, w którym wszyscy chcą być muzykami rockowymi".
Wtorek „Odpieramy zarzuty, że jak młodzież dowie się, w jaki sposób uprawiać seks, to masowo zacznie to czynić – mówi w „Trybunie" posłanka Lewicy Izabela Jaruga-Nowacka. – Wprost przeciwnie, jeśli ostrzeżemy ją przed skutkami współżycia, większość dokładnie to przemyśli, zanim zdecyduje się na współżycie". Z Wikipedii: „Edukacja seksualna: zajęcia szkolne, na których młodzież dowiaduje się, jak przerażającą rzeczą jest seks". Środa „Progresywne podatki na obecnym poziomie są dobre – twierdzi Grzegorz Napieralski, lider SLD, w rozmowie z „Polityką". – Jest też otwarta kwestia opodatkowania najbogatszych do wysokości 50 proc.". Z Wikipedii: „Socjalizm: system ekonomiczny, w którym państwo okrada muzyków rockowych". Czwartek „Inflacja w Zimbabwe wynosi niewiarygodne 2 mln procent rocznie. Codziennie 15 tys. głodujących obywateli ucieka za granicę" – informuje z trwogą tygodnik „Przegląd". Z Wikipedii: „Zimbabwe: socjalistyczne państwo w Afryce. Najwyższa stawka podatku od dochodów osobistych: 47,5 procent". Piątek „Nareszcie MEN zrywa z hipokryzją – cieszy się na łamach „Dziennika" pisarz Piotr Siemion, chwaląc plany cięć na liście lektur obowiązkowych. – Osobiście w szkole nie czytałem żadnych lektur, nie czytali ich również moi rówieśnicy, nie czyta ich także dzisiejsza młodzież". Z Wikipedii: „Szkoła: miejsce, w którym tłumaczy się dzieciom, że aby zostać znanym rockmanem, nie powinno się słuchać muzyki. Wskazane jest też unikanie seksu".
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL