fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Mordował, a potem opisywał w gazecie

Włado Taneski, dziennikarz macedońskiego pisma „Utrinski Wesnik”, opisywał w gazecie dokonane przez siebie zbrodnie
Policja wpadła na jego ślad, gdy się okazało, że w swoich artykułach – relacjach z policyjnego śledztwa – podawał szczegóły nigdy dziennikarzom nieujawnione. Badanie DNA śladów pozostawionych na zwłokach potwierdziło, że to właśnie 56-letni Taneski niesłychanie brutalnie zamordował w latach 2005 – 2008 trzy kobiety w wieku 55 – 70 lat. Niewykluczone, że zabił jeszcze jedną, uznaną obecnie za zaginioną.
Swoje ofiary Taneski bił i gwałcił. Ostatnia z nich miała trzynaście głębokich ran na głowie i połamane żebra – opowiadał rzecznik policji Iwo Kotewski. Ciął zwłoki na kawałki i pakował w nylonowe worki, które rozrzucał w różnych oddalonych i niezamieszkanych miejscach. Jednak policja je odnalazła.
Kobiety pracowały jako sprzątaczki i pochodziły z tej samej dzielnicy miasta Kiczewo, w którym również mieszka Taneski. Niewykluczone, że napastował je, gdyż przypominały jego matkę, z którą był w konflikcie.– Jesteśmy wszyscy zszokowani – mówił szef dziennikarza w „Utrinskim Wesniku”. – Znam go jako niesłychanie spokojnego człowieka i nigdy nie przypuszczałem, że jest zdolny do czegoś takiego – dodał.
Taneski został zatrzymany w piątek. W jego domu znaleziono filmy pornograficzne, natomiast na daczy w nieodległej wiosce odnaleziono materiał biologiczny potwierdzający jego udział w zbrodni. W macedońskich mediach wykrycie „potwora z Kiczewa”, jak nazwano mordercę, jest tematem numer jeden.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA