fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Napieralski wreszcie spotka się z Zapatero

Szef SLD został zaproszony na lipcowy kongres Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej – dowiedziała się „Rz”
– Wystosowano takie zaproszenie i przewodniczący zamierza wziąć udział w zjeździe – mówi Tomasz Kalita, rzecznik SLD.
To oznacza, że Grzegorz Napieralski wreszcie spotka się ze swoim politycznym idolem, przywódcą partii i premierem Hiszpanii José Luisem Zapatero. – Planowane jest takie spotkanie – potwierdza Kalita.
Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Sejmu z SLD, podkreśla jednak, że takie zaproszenie to nic nadzwyczajnego, bo na większość kongresów zaprasza się delegacje zagraniczne. – Ale marzenia Grzegorza Napieralskiego zostaną zrealizowane. Dobrze, że pojedzie, bo może następnym razem Zapatero, pytany, czy zna Napieralskiego, odpowie, że tak – komentuje. Być może odpowie tak nawet wcześniej, bo okazję do spotkania z Zapatero szef SLD będzie mieć też w najbliższy czwartek podczas zjazdu liderów europejskich socjalistów przed Radą Europejską w Brukseli.
Tadeusz Iwiński (SLD) uważa wizytę w Hiszpanii za właściwą: – Mamy z hiszpańskimi socjaldemokratami bardzo dobre relacje. Z ich przywódcami spotykali się jeszcze Aleksander Kwaśniewski czy Leszek Miller.
Iwiński przypomina, że hiszpańscy socjaliści jako jedni z pierwszych uznali SLD za partię socjaldemokratyczną.
Lider SLD jeszcze jako sekretarz generalny partii w lutym pojechał do Madrytu, żeby uczyć się od hiszpańskich kolegów, jak tworzyć lewicową partię sukcesu. To właśnie hiszpańskie wzorce stanowią dla Napieralskiego inspirację do walki z Kościołem katolickim. Wówczas z Zapatero spotkać mu się jednak nie udało, naraził się za to na kpiny ze strony partyjnych kolegów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA