fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Poselski nalot na Podkarpacie

Przed niedzielnymi wyborami do Senatu PiS zarzuca PO, że zabrała pieniądze regionowi. – Jarosław Kaczyński kłamie – odpowiada szef Klubu PO
Wczoraj w porannym samolocie z Warszawy do Rzeszowa zabrakło miejsc dla posłów. Wszyscy lecieli wesprzeć swoich kandydatów do Senatu.
Do Jarosławia i Przemyśla wybrała się większość posłów PiS, by pomóc w wyborach Stanisławowi Zającowi. W Jarosławiu odsłonięto tablicę poświęconą zmarłemu senatorowi Andrzejowi Mazurkiewiczowi.
Jarosław Kaczyński tłumaczył, że ponownie odwiedził Podkarpacie, by udowodnić, ile ten region stracił w wyniku rządów PO i PSL. Dziennikarzom rozdał materiały, z których wynika, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w drodze tzw. weryfikacji kluczowych dla regionu projektów pozbawiło Podkarpacie 1,5 mld euro ze środków unijnych. – Wybory są weryfikacją tego planu – mówił prezes PiS. – Jeśli wygra Stanisław Zając, w centrali zostanie to odebrane jako ostrzeżenie, że tak dalej polityki prowadzić się nie da.
Kandydat PiS na senatora opowiadał o polityce PO na przykładzie pierwszego boiska dla młodzieży Orlik 2012 w Izdebkach, które przed dwoma tygodniami otworzył premier. – Boisko dotychczas nie zostało oddane, a budowlańcy muszą ściągać asfalt, który kładli nocą – ironizował Zając.
– Nikt wam tyle nie da, co PiS naobiecuje – odpowiadał na zarzuty posłów PiS marszałek Bronisław Komorowski, który gościł w Krośnie. – Nie wierzcie, że te środki były do wzięcia i to PO zabrała je Podkarpaciu– mówił. W ocenie marszałka były to tylko obietnice wyborcze poprzedniej ekipy. Apelował o głosowanie na kandydata Platformy Macieja Lewickiego, lekarza z Przemyśla.
Przebywający wczoraj w Ustrzykach Dolnych szef Klubu PO Zbigniew Chlebowski także mówił, że opowieści polityków PiS o pieniądzach zabranych przez PO są kłamstwem. – Jarosław Kaczyński kłamie i oszukuje mieszkańców Podkarpacia – mówił Chlebowski. Zapewniał, że rząd Donalda Tuska przekaże na inwestycje w regionie jeszcze więcej pieniędzy niż te, które były zagwarantowane na zadania z listy opracowanej przez rząd PiS.Dziś do Przemyśla wybiera się prezydent Lech Kaczyński, a prezes PiS będzie m.in. w Brzozowie. Do Przemyśla zawita też Andrzej Lepper, a do Krosna i Sanoka minister kultury Bogdan Zdrojewski i poseł Jarosław Gowin. Poseł Jerzy Wenderlich będzie agitował w Rzeszowie.
Masz pytanie, wyślij e-mail do autorów: j.matusz@rp.pl, a.rybak@rp.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA