fbTrack

Polityka

Leszek Miller 'jedynką' Samoobrony w Łodzi?

Fotorzepa
Leszek Miller pierwszy na liście Samoobrony w Łodzi zmierzy się m.in. z Wojciechem Olejniczakiem, liderem LiD. Sam Miller powiedział, że dopiero jutro ogłosi swoją decyzję w Łodzi, w której "jutro z całą pewnością będzie".
W sobotę Miller zrezygnował z członkostwa w SLD. - To partia w której nie ma już dla mnie miejsca - mówił.
Leszek Miller nie wstąpi jednak do Samoobrony, Będzie prawdopodobnie jedynie kandydatem tej partii. Jeśli tak to były i obecny lider SLD zmierzą się w Łodzi na głosy - Miller z jedynki Samoobrony, Olejniczak z jedynki SLD.
Andrzej Lepper, przewodniczący Samoobrony, potwierdził w TVN24, że Leszek Miller jutro zdecyduje, czy kandyduje z listy Samoobrony czy Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. Dodaj jednak, że nie ma nic przeciwko obecności Leszka Millera na listach Samoobrony Wcześniej pojawiła się informacja, że Tymochowicz będzie "jedynką" Samoobrony w Warszawie. Rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski powiedział, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co do startu do Sejmu z list Samoobrony b. premiera Leszka Millera i doradcy ds. wizerunku politycznego Piotra Tymochowicza. Jak poinformował Piskorski, z Millerem rozmowy prowadził szef Samoobrony Andrzej Lepper. Z Piotrem Tymochowiczem mają jeszcze rozmawiać szefowie mazowieckiej Samoobrony. Miller pytany, czy wyobraża sobie siebie na tych samych listach, z których startować będzie Zygmunt Wrzodak i Piotr Tymochowicz powiedział, że "ma wyobraźnię nieograniczoną a ostatnie wydarzenia ją pogłębiły". Jak dodał, nic nie jest w stanie go zaskoczyć.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL