fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauka

XII Piknik Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

X Piknik Naukowy organizowany przez polskie radio BIS. Na zdjęciu brytyjski popularyzator Mike Hoyland przygotował "wybuchowe" pokazy
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
O godz. 11 Rynek Nowego Miasta i Podzamcze w Warszawie zamienią się w wielkie pole eksperymentów i pokazów naukowych. Wszystko za sprawą Pikniku Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Będzie okazja do zobaczenia ponad tysiąca eksperymentów i naukowych pokazów z 19 krajów, między innymi z Chin, Meksyku, Czech, Danii, Libanu, Włoch czy Węgier. Gościem specjalnym będzie Finlandia. W sumie zaprezentuje się ponad 200 instytucji.
Prezentacje podzielone są tematycznie. Obok Miasteczka Kosmicznego, Miasteczka Politechniki, Wioski Europejskiej i Wioski Archeologicznej, po raz pierwszy powstanie Miasteczko LHC, związane z fizyką jądrową i centrum badawczym CERN w Szwajcarii.
Temat przewodni tegorocznego pikniku brzmi "Poznaj język nauki". Organizatorzy będą starali się przekonać odwiedzających imprezę, że zgłębianie tajników nauki może być łatwe i przyjemne.
Piknik będzie okazją do zobaczenia nauki w każdej postaci. Od pokazów, gdzie można wywołać własne trzęsienie ziemi, poznać przepis na kometę, złapać niewidzialną cząstkę, po budowę silnika elektrycznego i oglądanie własnego DNA. Będzie także piłka nożna z nietypowo umiejscowionym środkiem ciężkości. Skutkiem tego porusza się ona dość nieprzewidywalnie. Uczestnicy pikniku rozegrają nią mecz.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA