fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Luksor inwestuje, by przyciągnąć nowych turystów

Wikipedia
By przyciągnąć więcej gości, Luksor poszerzy ofertę turystyczną dla klientów indywidualnych i grup biznesowych. W planach m.in. budowa nowych bulwarów i centrów kongresowych
Mohamed Badr, gubernator Luksoru, wśród najważniejszych projektów wymienia renowację zabytków i wprowadzenie kolejnych udogodnień dla turystów - informuje magazyn „Egypt Today" na swojej stronie internetowej. Dzięki temu miasto ma stać się bardziej atrakcyjne dla gości, co przełoży się na zwiększenie przychodów z turystyki.
Jednym z głównych projektów jest uruchomienie turystycznej linii, którą będą jeździć autobusy z odkrytymi górnymi pokładami. Trasa ma wieść wzdłuż Nilu i dowozić turystów do najważniejszych zabytków miasta. Kolejne przedsięwzięcie, które chcą zrealizować miejscowe władze, to odnowienie wschodniego i zachodniego brzegu Nilu, przy którym powstaną sklepy, restauracje i kawiarnie. W Luksorze powstanie też centrum kongresowe, w którym będą mogły odbywać się międzynarodowe konferencje i spotkania. Planowane jest również uruchomienie opery, dzięki czemu do Luksoru będą przyjeżdżać znani artyści, a także budowa stadionu sportowego i centrów handlowych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA