fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Tesla razem z AMD zbuduje procesor

Fotolia
Tesla we współpracy z AMD zbuduje procesor obsługujący sztuczną inteligencję, przeznaczony dla pojazdów autonomicznych - podało w czwartek CNBC. Tesla otrzymała już wzory pierwszych implementacji, a procesor wchodzi w fazę testów.

Według informacji podanych przez źródła CNBC ruch Tesli wpisuje się w taktykę pionowej integracji i redukcji zależności od podzespołów tworzonych przez inne firmy.

Nowy procesor, który będzie wyposażony w moduł obsługi sztucznej inteligencji, ma być rozwijany wspólnie z firmą AMD. Ma być wydajniejszy pod względem poboru zasobów energetycznych i stworzony specjalnie z myślą o w pojazdach w pełni autonomicznych, które firma Elona Muska obiecała dostarczyć na rynek w 2019 roku.

W projekcie obecni są ludzie tacy, jak Jim Keller - szef działu sprzętu i oprogramowania w firmie Autopilot. Dołączył do zespołu Tesli w 2016 roku. Przedtem pracował m.in. nad procesorami A4 i A5 w Apple. W firmie Elona Muska zarządza zespołem ponad 50 osób, wśród których można znaleźć kilku weteranów z AMD - podają źródła CNBC.

AMD odmówiło komentarzy w sprawie, a akcje firmy na giełdzie wzrosły po doniesieniach medialnych o ponad 5 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA