fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

SoftBlue wchodzi na New Connect

Bloomberg
Spółka specjalizująca się w komercjalizacji badań i projektów naukowych zadebiutuje w czwartek na NewConnect.

Do obrotu w alternatywnym systemie obrotu wprowadzone zostanie 13,7 mln akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 4 mln akcji zwykłych na okaziciela serii B akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W ramach tegorocznej oferty prywatnej (emisja akcji serii B) nowi akcjonariusze objęli 22,55 proc. akcji SoftBlue, a spółka pozyskała 10 mln zł. – Te środki zamierzamy w pierwszej kolejności wykorzystać na inwestycje w nasze innowacyjne przedsięwzięcia, jak urządzenie do badania serca w widmach niesłyszalnych Softheart i bezzałogowy pojazd latający z czujnikami do zadań specjalnych m.in. monitorowania lasów Forestdron. Działalność innowacyjna, zgodnie z przyjętą strategią, stanie się kluczowym obszarem naszej działalności – podkreśla Michał Kierul, prezes SoftBlue.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,96 mln zł (wzrost o 93 proc.), SoftBlue wypracował w III kw. 2015 r. 0,82 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o 283 proc.). Spółka odnotowała w stosunku do zeszłego roku znaczący wzrost rentowności – zysk netto wyniósł w omawianym okresie 0,67 mln zł (wzrost o 210 proc.). Zysk operacyjny bydgoskiej firmy zwiększył się na koniec września do 5,9 mln zł (wzrost o 134 proc.), zysk operacyjny do 1,41 mln zł a zysk netto do 1,14 mln zł.

Spółka jest two?rca? wielu skomercjalizowanych już projektów, m.in.: Sensoftu (wielowskaz?nikowego czujnika warunków transportu), Softara (rozszerzona rzeczywistość), Movesoftu (systemy zarza?dzania gestami) czy Investplanu (system koordynowania inwestycji).

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA