fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Prezes PKP Cargo złożył rezygnację

materiały prasowe
Adam Purwin, szef drugiego co do wielkości w UE kolejowego przewoźnika towarów złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska ze skutkiem natychmiastowym.
Dziś Adam Purwin złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP Cargo ze skutkiem natychmiastowym. Na szefa spółki był wybrany w drodze konkursu 6 lutego 2014 r. Wcześniej, bo od lutego 2013 r., pełnił w spółce funkcję członka zarządu ds. finansowych i odpowiadał za przygotowanie giełdowego debiutu spółki.
- Przez blisko trzy lata budowaliśmy międzynarodową pozycję PKP Cargo. Bezprecedensowy sukces debiutu giełdowego, ekspansja zagraniczna, skuteczna restrukturyzacja i ogromne inwestycje to fundamenty dalszego rozwoju drugiego największego przewoźnika w Unii Europejskiej - przekonuje w komunikacie prasowym Adam Purwin, ustępujący prezes PKP Cargo. Dodaje, że przyjęta właśnie strategia o nazwie Cargo'20 pozwoli na trwałą zmianę logistycznej mapy Europy z korzyścią dla pracowników, klientów, akcjonariuszy i pozycji polskiej logistyki w regionie.
Purwin ukończył prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez ponad 15 lat zdobywał doświadczenie w największych instytucjach finansowych w Polsce, prowadząc projekty z zakresu bankowości korporacyjnej, finansowania czołowych przedsiębiorstw w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przygotowując transakcje fuzji i przejęć. Karierę zawodową rozpoczynał w BRE Banku, a kontynuował w Banku Pekao i PKO BP. W BGK budował kompetencje w zakresie finansowania strukturyzowanego i wspierania polskiego eksportu. Prowadził także projekty dla międzynarodowych instytucji z obszaru bankowości inwestycyjnej.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA