fbTrack

Notowania

Opóźniona sprzedaż

Rzeczpospolita
Aż o 17,9 proc. staniały wczoraj akcje informatycznej spółki Sygnity, która zapowiedziała opóźnienie w sprzedaży części przedsiębiorstwa.
Reakcja inwestorów była silna – cena akcji spadła o 6,3 zł i na koniec dnia jedna kosztowała 29,13 zł. Inwestorów zaskoczyło przesunięcie sprzedaży, która miała być zrealizowana w pierwszym kwartale tego roku. Tymczasem okazuje się, że sprzedaż nastąpi później. Najpierw zgodę muszą dać akcjonariusze, a nastąpi to na najbliższym walnym zgromadzeniu, czyli 7 maja. Przedmiotem transakcji mają być aktywa o wartości 20 – 30 mln zł. Sygnity sprzedało już bowiem w ubiegłym roku dwie spółki, a wartość transakcji wyniosła 32 mln zł.
W planach restrukturyzacji spółka zapowiedziała natomiast, że ze sprzedaży produktów i spółek niemających obecnie kluczowego znaczenia dla firmy chce uzyskać 50 – 60 mln zł. Sygnity podjęło restrukturyzację po fuzji (powstała z połączenia Computerlandu i Emaksu). Wtedy okazało się, że zakres działalności firmy jest zbyt duży i są problemy z rentownością. Sygnity zakończyło ubiegły rok stratą 64,8 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL