fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Hiszpania: Pani minister w ciąży

Nowa minister obrony Carme Chacon odbiera tekę od swego poprzednika Jose Alonso
AFP
W zaprzysiężonym w poniedziałek 17-osobowym rządzie socjalisty José Luisa Rodrigueza Zapatero jest dziewięć kobiet, w tym jedna w zaawansowanej ciąży
Chodzi o 37-letnią Carme Chacon, która przejdzie do historii nie tylko jako pierwsza ciężarna minister, ale i pierwsza kobieta odpowiadająca w Hiszpanii za resort obrony.
Zgodnie z tradycją, rozpoczęła wczoraj urzędowanie od uroczystego przeglądu wojsk. Co czuli hiszpańscy wojskowi salutując kobiecie z wydatnym brzuszkiem - nie wiadomo. Do dużej reprezentacji pań mogli się przyzwyczaić podczas poprzedniej kadencji socjalistycznego rządu. Jedna z nich, pierwsza wicepremier Maria Teresa Fernandez de la Vega, dokonała nawet raz przeglądu wojsk, co zapewne ułatwiło debiut minister Chacon.
- To, że resortem obrony kieruje kobieta, świadczy o integracji sił zbrojnych ze społeczeństwem - powiedziała żołnierzom Carme Chacon.
Carme Chacon studiowała prawo na Uniwersytecie w Barcelonie i w Kanadzie. Zanim została ministrem obrony wykładała prawo konstytucyjne na Uniwersytecie w Geronie (Katalonia) i uchodziła za pacyfistkę. W grudniu ubiegłego roku wyszła za mąż. Mamą zostanie pierwszy raz.
Obejrzyj film - www.elpais.com
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA