fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rokita: Kukiz zakończył dominację PO

Paweł Kukiz
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
- Nowa fala polityczna kończy ośmioletni okres dominacji PO. Tę falę uruchomił swoimi niezwykłymi umiejętnościami politycznymi Paweł Kukiz - ocenił w TVN24 Jan Rokita.

Rokita stwierdził, że w polskiej polityce najważniejsze jest dziś pytanie: czy Kukiz będzie współpracował z PO, czy z PiS-em. Dodał, że Platforma jest dziś partią schodzącą czego "nikt już nie zatrzyma". Beneficjentem słabnięcia PO ma być - zdaniem byłego polityka Platformy - Kukiz, a w drugiej kolejności PiS.

Mówiąc o Kukizie Komorowski zauważył, że były kandydat na prezydenta "robi zamach na obecny model polityki". Dodał też, że jeżeli "obóz postplatformerski" zdecyduje się na współpracę z Kukizem, wówczas ten ostatni "może rządzić w Polsce". Alternatywą jest - tłumaczył Rokita - współpraca polityków PO z PiS w celu zahamowania reform Kukiza. – Epoka ciepłej wody w kranie skończy się definitywnie - podsumował nawiązując do określenia rządów Donalda Tuska w Polsce.

Rokita ocenił również, że ustępujący prezydent Bronisław Komorowski "nieopatrznie" podłożył bombę pod polski system partyjny. Bombą tą jest referendum zaplanowane na 6 września, w którym Polacy będą pytani m.in. o to, czy popierają wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych oraz czy chcą, by państwo przestało finansować partie polityczne, które przekroczą 3 proc. w wyborach parlamentarnych. Jeśli propozycje te zostałyby zaakceptowane (według sondażu "Rzeczpospolitej" obie cieszą się poparciem ponad 50 proc. Polaków), wówczas - zdaniem Rokity - scenę polityczną w Polsce czekałyby poważne zmiany.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA