fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Kolejna dyskusja o języku prawa

Student Wydziału Prawa i Administracji UW Rafał Kłoczko został mistrzem ortografii prawniczej 2008
Po raz drugi na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Prawo i język” zorganizowana przez Koło Naukowe "Lingua Iuris" połączona z II dyktandem prawniczym. W trakcie imprezy wyłoniono także laureata konkursu na esej „Język uwagi”. Najlepszy tekst napisała Karolina Dagil, studentka II roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego.
– Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o języku prawnym i prawniczym – mówi Adam Niewiadomski, prezes Międzywydziałowego Koła Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego "Lingua Iuris". Sama konferencja zaś dotyczyła roli i znaczenia współczesnego języka prawnego oraz problemów z nim związanych. Wykłady prowadzili wybitni specjaliści z zakresu prawa oraz języka polskiego, m.in. pracownicy naukowi Wydziału Polonistyki UW oraz WPiA UW i przedstawiciele Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu RP. Po raz drugi w Polsce na tak wielką skalę stworzono możliwość dyskusji o specyficznym i dla wielu hermetycznym języku prawnym i prawniczym oraz jego znaczeniu.
Współorganizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Absolwentów WPiA UW. Patronat medialny nad imprezą objęła „Rzeczpospolita”.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA