fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Kup polisę i zapytaj prawnika

Flickr
Pakiet porad prawnych do zakupionej polisy ubezpieczeniowej zupełnie za darmo zaproponowała właśnie swoim klientom multiagencja CUK Ubezpieczenia.

Usługa obejmuje doradztwo prawne jako dodatek do każdej rocznej polisy wykupionej w CUK. Porad udzielać będą prawnicy z kancelarii Availo, która specjalizuje się w obsłudze prawnej związanej z zagadnieniami z życia prywatnego.

Grzegorz Wróblewski z CUK Ubezpieczenia poinformował, że w ramach podpisanej umowy klient CUK może korzystać z konsultacji prawnych przez telefon, zawsze kiedy tego potrzebuje. Poradę otrzyma natychmiast. Prawnicy zaś zostali zobligowani do tego, aby komunikować się z klientem w jasny i zrozumiały sposób, wskazując możliwe rozwiązania w danej sytuacji.

- Nieznajomość przepisów szkodzi. Codzienne sprawy, takie jak reklamacja, kolizja drogowa, zakup mieszkania czy budowa domu, rejestracja firmy, rozwód, śmierć kogoś bliskiego itp., wszystkie te zdarzenia pociągają za sobą szereg czynności, które należy wykonać z poszanowaniem prawa – przekonują eksperci firmy. - Niezbędna wiedza prawnicza, poszukiwana w internecie, nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Porady bywają chybione bądź niekompletne, a czasem wręcz zupełnie błędne.

Wróblewski przypomina, że w świetle niedawno przyjętej rządowej ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, która planowo wejdzie w życie na początku przyszłego roku, oferowane przez CUK porady prawne to krok ku poprawie jakości usług oferowanych klientom firm ubezpieczeniowych.

Rządowy projekt ustawy przewiduje bezpłatny dostęp do porad prawnych dla niezamożnych obywateli na poziomie lokalnym. O pomoc taką będą mogły zwracać się osoby uprawnione do świadczeń z pomocy społecznej, posiadacze Karty Dużej Rodziny, kombatanci i weterani oraz poszkodowani na skutek klęsk żywiołowych, katastrof naturalnych i awarii technicznych, oraz osoby, które ukończyły 75 lat.

- Usługa Pomocy Prawnej CUK jest praktycznym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje konsultacji prawnika – czytamy w informacji dotyczącej usługi. - Nie ma tu żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o status społeczny, czy miejsce zamieszkania. Porady udzielane są telefonicznie. W ramach zawartej przez klientów CUK polisy, dostają oni darmowy dostęp do 5 porad prawnych w każdej sprawie wymagającej wiedzy prawniczej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA