fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

KUKE ubezpieczy kredyt na paczkomaty do Kanady

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych ubezpieczy kredyt udzielany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Spółka poinformowała, że pożyczka zostanie przeznaczona na finansowanie kontraktu eksportowego zawartego między polskim Integer.pl S.A. i InPost Canada Inc. Chodzi o dostawę paczkomatów do Kanady wraz z transportem, opłaceniem ceł, montażem i innymi kosztami powiązanymi.
- Całkowita wartość kontraktu objętego finansowaniem z ubezpieczeniem KUKE wynosi ok. 33 mln dolarów – czytamy w komunikacie. - Kontrakt zostanie wykonany w okresie 2 lat, a spłata należności nastąpi w ciągu 7 lat.
Kontrakt jest jednocześnie wejściem inwestycyjnym na rynek Kanady. Poza tym może przyczynić się do promocji polskiej myśli technologicznej i umocnienia tam pozycji naszych przedsiębiorstw, a tym samym ułatwić realizację kolejnych, ciekawych projektów.
Objęcie przez KUKE ochroną ubezpieczeniową kredytu dla krakowskiej firmy Integer.pl oznacza, że wszelkie formalności związane z ubezpieczeniem transakcji są dokonywane przez bank, który udziela kredytu kontrahentowi zagranicznemu z przeznaczeniem na finansowanie konkretnego kontraktu dotyczącego dostaw krajowych towarów i usług, finansowanych kredytem o okresie spłaty 2 lub więcej lat. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość uzyskania środków przez eksportera po złożeniu dokumentacji potwierdzającej realizację zobowiązań kontraktowych w banku finansującym. Będzie to pierwsza transakcja Integer.pl S.A.. ubezpieczona przez KUKE.
Dariusz Poniewierka, prezes KUKE uważa, że Kanada jest w ostatnim czasie jednym z bardziej obiecujących rynków dla naszych eksporterów. Po okresie koncentrowania się na rynkach Unii Europejskiej oraz Europy Środkowej i Wschodniej nasi przedsiębiorcy coraz intensywniej poszukują odbiorców z krajów bardziej odległych. W roku 2014 do Kanady wysłaliśmy towary na kwotę 950 mln euro. Warto podkreślić, że była ona o 25,2 proc. wyższa niż w roku 2013. W ostatnich latach gospodarka Kanady rozwija się w tempie zbliżonym do 2 proc. - czyli szybciej niż większość krajów strefy euro. Dodatkowo Międzynarodowy Fundusz Walutowy oczekuje przyspieszenia tempa wzrostu tamtejszej gospodarki w najbliższych latach. To oznacza, iż możliwości uplasowania na tamtejszym rynku naszych towarów są istotnie większe od obecnej sprzedaży. Nie wolno jednak zapominać, iż Kanada jest jednym z najbardziej rozwiniętych i konkurencyjnych rynków, na którym obecni są liczni dostawcy dóbr i usług z całego świata. Zwiększanie w ostatnich latach naszej sprzedaży do tego kraju wskazuje, że nasi eksporterzy potrafią odnosić sukcesy nawet na najbardziej wymagających rynkach.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA