fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motoryzacja

Volkswageny najpopularniejsze wśród modeli z drugiej ręki

W najpopularniejszej w Polsce wyszukiwarce ogłoszeń motoryzacyjnych Otomoto.pl najczęściej poszukiwanym samochodem w 2014 roku był Volkswagen Golf.

Pytano o niego ponad 15 milionów razy. Na drugim miejscu znalazło się (droższe o średnio 10 tys. zł) Audi A4 oraz Volkswagen Passat. W ub.r. w serwisie Otomoto.pl wyszukujący zadali miliard zapytań. Do dyspozycji mieli 10 milionów ogłoszeń. Golf wygrał jak co roku, ale kupujący wyraźnie poszukują coraz lepszych samochodów. Rośnie średnia cena, którą gotowi są zapłacić: trzy lata temu najczęściej przeglądane były samochody nie droższe niż 5 tys. zł. W podsumowaniu za ubiegły rok prawie jedna trzecia zapytań mieściła się w przedziale cenowym od 15 do 25 tysięcy złotych.

Rośnie także popyt na coraz młodsze egzemplarze. Tymczasem połowa wystawianych samochodów jest starsza niż dziesięć lat, a 83 proc. z nich jest z zagranicy (jedna trzecia przyjechała z Niemiec).

Maleje popularność modeli z silnikami wysokoprężnymi: stanowią 37 proc. wyszukań, gdy w 2010 roku ich udział sięgał 70 proc. Jednak w przypadku najpopularniejszych aut: golfa, passata, Audi A4 i A6, połowa wyszukiwanych jest z silnikami diesla. Wersje z LPG wybiera 22 proc. poszukujących.

– Podobnie jak w rankingu wyszukań aut używanych sprzed roku, w tym roku wśród dziesiątki najczęściej wyszukiwanych samochodów używanych są trzy marki oraz sześć modeli koncernu Volkswagen – stwierdziła w podsumowaniu 2014 roku ekspertka z TNS Polska Monika Rakowicz.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA