fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rada nadzorcza wybierze zarząd Grupy Lotos

Bloomberg
W ramach ogłoszonego właśnie konkursu zostanie wybrany prezes oraz czterech wiceprezesów. W ocenie analityków stanowiska te obejmą dotychczasowi członkowie zarządu.

Rada nadzorcza Grupy Lotos wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na prezesa oraz wiceprezesów: ds. poszukiwań i wydobycia, ds. produkcji i handlu, ds. ekonomiczno-finansowych oraz ds. strategii i rozwoju.

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 16 kwietnia. Dzień później zgłoszenia zostaną otwarte. Kandydaci w procesie postępowania kwalifikacyjnego będą poddani weryfikacji przez firmę doradczą Pedersen & Partners oraz radę nadzorczą Grupy Lotos. Ci z nich, którzy będą spełniać wymogi formalne zostaną zaproszeni na spotkania z doradcą, które zaplanowano do 13 maja. Następnie mają być przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z radą. Te mają mieć miejsce w daniach 18-22 maja. Do 15 czerwca powinny być znane wyniki konkursu. Rada zastrzega sobie prawo do zakończenia postępowania w odniesieniu do każdego ze stanowisk bez jego rozstrzygnięcia i bez podania przyczyny.

Trzyletnia kadencja obecnego zarządu Grupy Lotos upływa 28 czerwca. Prezesem spółki jest Paweł Olechnowicz, wiceprezesem ds. handlu Maciej Szozda, wiceprezesem ds. produkcji i rozwoju Marek Sokołowski, wiceprezesem ds. ekonomiczno-finansowych Mariusz Machajewski, a wiceprezesem ds. poszukiwań i wydobycia Zbigniew Paszkowicz.

W ocenie analityków w takim składzie zarząd zapewne zostanie wybrany również na kolejną, już dziewiąta kadencję. Ich zdaniem spółka nie miała w ostatnim czasie istotnych wpadek, które mogłyby zrazić głównego akcjonariusza do prezesa lub wiceprezesów. Co więcej resort skarbu poparł i wziął udział w niedawnej emisji, której łączna wartość wyniosła prawie 1 mld zł.

Zmianom w zarządzie zdaje się też nie sprzyjać obecna sytuacja polityczna. Zdaniem analityków dopiero zmiana ekipy rządzącej, po jesiennych wyborach parlamentarnych, mogłaby doprowadzić do istotnych zmian w kierownictwie Grupy Lotos.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA