fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Germanwings ustalają narodowość ofiar katastrofy

AFP
Germanwings podają dane dotyczące narodowości ofiar. Francois Hollande, Angela Merkel i Mariano Rajoy są w rejonie katastrofy Airbusa.

Prezydent Francji, kanclerz Niemiec i premier Hiszpanii rozmawiali z uczestnikami akcji ratunkowej i wysłuchali raportu na ten temat.

Wszyscy troje wyrazili uznanie dla uczestników działań ratowniczych i za pośrednictwem mediów złożyli kondolencje rodzinom ofiar.

Tymczasem linie Germanwings podały najnowsze dane dotyczące narodowości ofiar. Największą grupę stanowią obywatele Niemiec - 72 osoby oraz Hiszpanii - 35. Poza nimi na pokładzie byli pasażerowie co najmniej 15 narodowości.

Władze Germanwings  podały, że było wśród nich dwoje obywateli Stanów Zjednoczonych, ale Amerykanie nie potwierdzili jeszcze tej informacji.

Jak podaje kanał USA News, oprócz Niemców i Hiszpanów śmierć w katastrofie poniosły po dwie osoby z Australii, Argentyny, Iranu i Wenezueli, po jednej z Wielkiej Brytanii, Holandii, Kolumbii, Meksyku i Japonii, Danii, Belgii i Izraela.

Lista ta nie jest jeszcze kompletna, ponieważ trwają próby ustalenia tożsamości 27 osób, ponadto przynajmniej w kilku przypadkach ofiary miały podwójne obywatelstwa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA