fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Awantura u Lisa. Kurski i Giertych o SKOK-ach

Jacek Kurski
Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
W programie Tomasza Lisa w TVP doszło do gorącej wymiany zdań na temat mechanizmów wyprowadzania pieniędzy ze SKOK–ów. - Afera w SKOK-u Wołomin była kontrolowana przez banksterów - powiedział Jacek Kurski.

W wieczornym programie "Tomasz Lis na żywo" wywiązała się gorąca dyskusja na temat SKOK-ów. Na początku programu Jacek Kurski z Solidarnej Polski wydał oświadczenie dotyczące banków komercyjnych. - Nie mam żadnego związku ze SKOK-ami. Nie mam tam żadnych kredytów ani pożyczek. Nikogo z mojej rodziny SKOK-i nie zatrudniają - przyznał i spytał o to samo pozostałych gości w studiu.

Ryszard Petru odpowiedział podobnym oświadczeniem, co Kurski. Polityk SP spytał Petru, czy przyjmował jakiekolwiek pieniądze od banków komercyjnych w Polsce. Potem skierował pytanie do Romana Giertycha: "Czy to prawda, że jest pan adwokatem jednej z oskarżonych w aferze SKOK Wołomin? Czy broni pan jakichkolwiek ludzi, którzy mają oskarżenia o wyłudzenia?". Giertych odpowiedział, że ma wielu klientów. Po chwili Kurski dodał: "Mamy role rozdane".

Kurski na pytanie Tomasza Lisa o to, dlaczego broni SKOK-ów, odpowiedział, że "jest to próba zbudowania na bazie polskiego kapitału polskiej malutkiej chorągiewki na tej mapie zbudowanej przez wielkie banki zagraniczne". - Bronię polskości, uczciwych reguł, a dzisiaj mamy do czynienia z gigantyczną operacją medialną, by przenieść odpowiedzialność za jedną aferę w SKOK-u Wołomin, która była całkowicie kontrolowana przez WSI, przez banksterów, czyli bankowych gangsterów, których obrońcą jest pan Roman Giertych, żeby utożsamić złodziejstwo w jednym dużym SKOK-u i rzucić błoto na cały system SKOK-ów - skwitował Kurski.

Zdaniem Giertycha, afera o której mowa, nie jest aferą jednego SKOK-u, ale systemową aferą. - To sytuacja, w której państwo polskie z naszych pieniędzy zapłaciło 3,5 mld zł za to, że pomysł biznesowy senatora pańskiej partii (PiS Grzegorza Biereckiego - red.) się nie udał. Proszę mi pokazać inną tego typu aferę, w której polityk w pewnym sensie zmarnowałby takie pieniądze – odpowiedział Roman Giertych.

W dyskusji dotyczącej SKOK-ów wzięli też udział Bianka Mikołajewska z „Gazety Wyborczej" i Przemysław Wipler z partii KORWiN.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA