fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Giełda nie idzie za ciosem

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Miniony tydzień był wyjątkowo udany w wykonaniu WIG20. Niestety, start poniedziałkowej sesji jest mniej okazały. Karty rozdają dziś sprzedający.

W zeszłym tygodniu portfel blue chips wzrósł łącznie o 4,5 proc., co stanowi najlepszy wynik od września zeszłego roku. Z punktu widzenia analizy technicznej doszło do przełamania linii trendu spadkowego łączącego lokalne szczyty z września, listopada i lutego.

Start poniedziałkowej sesji jest mniej optymistyczny. Zaraz pod godzinie 9:00 indeks WIG20 znajdował się na minusie. Symboliczne zwyżko notowały natomiast mWIG40 i sWIG80.

W wyniku rocznej rewizji indeksów do WIG20 trafiły Energa, Enea i Cyfrowy Polsat (zajęły miejsce JSW, Kernela i Lotosu). Spośród nich najlepiej radzi sobie dziś ostatnia z nich – papiery Cyfrowego Polsatu drożeją o 0,3 proc. Enea zyskuje symboliczne, a akcje Energi tanieją.

W poniedziałek jest bardzo interesujący biorąc pod uwagę ilość publikowanych raportów finansowych (w ciągu dnia pojawi się ponad 120 sprawozdań za ubiegły rok).

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny świeci pustkami. Nie zaplanowano żadnych odczytów z polskiej gospodarki. Na godzinę 11:00 zaplanowano wystąpienie publiczne członka zarządu EBC Benoit Coeuré. Popołudniu (godz.15:00) ukażą się dane za luty dotyczące sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym w USA.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA