fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Mniej bezrobotnych Brytyjczyków

Bloomberg
W styczniu 2015 r. stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii utrzymała się na niezmienionym poziomie 5,7 proc., ale spadła o 102 tys., do 1,86 mln, liczba osób pozostających bez pracy.

Utrzymująca się stopa bezrobocia, mimo że jest najniższa od prawie siedmiu lat rozczarowała ekonomistów, którzy oczekiwali wyniku na poziomie 5,6 proc.

Liczba złożonych wniosków o zasiłek spadła w lutym do 791 200 - to najniższy poziom od końca 2008 r. - wynika z danych brytyjskiego biura statystycznego.

Przeciętne wynagrodzenie (włączając bonusy) za trzy miesiące do stycznia wzrosło o 1,8 proc. w ujęciu rocznym, w porównaniu do 2,1 proc. wzrostu w grudniu 2014 r. Płace, po wyłączeniu bonusów, wzrosły w tym samym okresie o 1,6 proc. rdr. Tym samym wzrost płac prześcignął inflację, która wyniosła w styczniu 0,3 proc.

Wskaźnik zatrudnienia wyniósł 73,3 proc. - to najwyższy poziom od 1971 r.

Według danych brytyjskiego biura statystycznego spadła o 12 tys. liczba osób bez pracy w wieku 16-24. W styczniu bez pracy w tym przedziale wiekowym było 743 tys. osób; 16.2 proc. w ujęciu rocznym.

- Te dobre wiadomości to dowód na to, że długoterminowa polityka rządu się sprawdza, a Brytyjczycy widzą tego rezultaty - skwitował dane minister finansów George Osborne.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA