fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Klesyk nadal szefem PZU

Prezes PZU Andrzej Klesyk
materiały prasowe
Rada Nadzorcza pozostawiła na stanowisku prezesa PZU Andrzeja Klesyka na kolejną kadencję.

Będzie to już jego trzecia kadencja na stanowisku szefa największego polskiego ubezpieczyciela.

- Uchwałą z 16 marca Rada Nadzorcza powołała Andrzeja Klesyka w skład zarządu PZU SA nowej kadencji i powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa zarządu - czytamy w komunikacie.

Klesyk nie krył zadowolenia i przekazał, że cieszy się iż ambitny projekt, jakim jest PZU 3.0, czyli najnowsza strategia spółki na lata 2015-20, zyskał pełną aprobatę Rady Nadzorczej i powierzono mu jego realizację. - PZU jest dziś inną firmą niż wówczas, kiedy obejmowałem funkcję prezesa w 2007 roku i rozpoczynałem zmiany mające uczynić ją zdolną do efektywnego konkurowania na polskim rynku. Przed trzema laty, kiedy Rada zaufała zaprezentowanej przeze mnie wizji spółki i wybrała na drugą kadencję, wskazywałem, że przed nami jeszcze wiele pracy w osiąganiu kolejnych celów. To założenie się nie zmienia – przekazał po posiedzeniu Rady Andrzej Klesyk, prezes PZU SA.. Chcemy uczynić z PZU zwinnego giganta, firmę silną, zyskowną i gotową na nowe wyzwania przyszłości. Jestem dumny z tego, co udało nam się w tym czasie osiągnąć, przed nami kolejne lata ciężkiej pracy w budowaniu wartości największej firmy ubezpieczeniowej w naszym regionie Europy.

Rada Nadzorcza poinformowała jednocześnie, że powołanie prezesa następuje na okres wspólnej kadencji. Jej bieg rozpoczyna się po zatwierdzeniu przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki sprawozdania finansowego za 2014 r. Kadencja obejmuje trzy lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym będzie rok 2016.

Spółka przypomniała, że Andrzej Klesyk jest prezesem zarządu PZU SA od 2007 r. Jak napisano w komunikacie, w tym czasie PZU intensywnie się zmienia i unowocześnia. W spółce zakończył się konflikt akcjonariuszy, a PZU zadebiutował na giełdzie. W firmie przeprowadzono wiele procesów restrukturyzacji i automatyzacji. Wdrożony zostaje jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów polisowych, pozwalający na lepszą obsługę klientów i usprawnienie operacji w PZU. Firma odświeżyła markę, wprowadzając nowe logo i identyfikację wizualną. Modernizacja wizerunku to znak zmian, jakie zaszły w PZU w ostatnich latach. Zmieniają się oddziały. Znaczącą ich część stanowią wspólne placówki PZU SA i PZU Życie. PZU wprowadził też jako pierwszy polski ubezpieczyciel bezpośrednią likwidację szkód w OC komunikacyjnym. Grupa PZU w 2014 roku ogłosiła przejęcie aktywów RSA w Polsce (Link 4) oraz krajach bałtyckich i stała się największą grupą ubezpieczeniową w Europie Środkowo-Wschodniej. Ubiegły rok to także rekordowa emisja euroobligacji, przejęcia na rynku medycznym czy wprowadzenie floty pojazdów zastępczych. Wzrasta zysk z działalności inwestycyjnej, zachowana zostaje wysoka rentowność biznesu oraz zwiększona zostaje sprzedaż ubezpieczeń tak w kraju jak i zagranicą. W ubiegłym roku opracowano strategię PZU3.0, która ma uczynić z firmy lidera we wszystkich kluczowych dla PZU obszarach: ubezpieczeń, inwestycji i ochrony zdrowia.

Andrzej Klesyk wcześniej pracował m.in. jako Partner w Boston Consulting Group w Warszawie. Był założycielem i CEO Inteligo, przedsięwzięcia bankowości internetowej i pracował w McKinsey&Co w Londynie. Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku ekonomia, a także uzyskał MBA w Harvard Business School.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA