fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Współpraca polskich i niemieckich firm w zakresie badań

www.sxc.hu
Przedsiębiorcy i instytuty naukowo-badawcze działające w branżach technologii komunikacyjnych i informatycznych, energetyki i środowiska, transportu oraz nanotechnologii mogą wziąć udział w giełdzie kooperacyjnej.

Giełda kooperacyjna, która odbędzie się w Kolonii w Niemczech, będzie okazją do nawiązania kontaktów w firmami i instytutami naukowymi z tego kraju. Głównym celem ma być nawiązanie współpracy i realizacja wspólnych polsko-niemieckich projektów badawczych w ramach tzw. programu ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020. Giełda kooperacyjna skierowana jest do instytutów naukowo-badawczych i firm z następujących branż:

- ICT,

- Energetyka i środowisko,

- NMP (Nanotechnologies, Advanced Matierials and Production),

- Transport.

Spotkanie odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2015 r. w siedzibie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii, An der Alteburger Mühle 6, D-50968 Kolonia, Niemcy. Sam udział w giełdzie jest bezpłatny. Jednak koszty związane z podróżą i zakwaterowaniem uczestnicy muszą pokryć we własnym zakresie.

Program wydarzenia i formularz rejestracyjny (rejestracja jest prowadzona do 15 kwietnia) znajdują się na stronie ośrodka Enterprise Europe Network, który jest jednym z organizatorów giełdy.

Horyzont 2020  to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro. Tworząc go, chodziło o stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA