fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Play zbiera jeszcze ponad pół miliarda na aukcję LTE

Fotorzepa/Pasterski Radek
Play Finance 2, wehikuł finansowy P4, operatora sieci Play, rozpoczął dziś sprzedaż 4-letnich obligacji o nominale 125 mln euro (516 mln zł).

Jak informuje agencja Moody's środki uzyskane z emisji papierów dłużnych mają zostać wykorzystane na opłacenie rezerwacji częstotliwości w trwającej w Polsce aukcji 800/2600 MHz.

Warunki papierów emitowanych dziś przez P4 są takie same jak poprzednio wyemitowanych obligacji o wartości 600 mln euro, również zapadających w 2019 roku. Agencje Moody's i Standard&Poor's wydały dziś ratingi dla nowych papierów Play Finance 2.

Choć wskaźnik dług netto do EBITDA P4 wzrośnie o 0,5x, to Moody's uważa, że dobre wyniki operacyjne P4 i wolne przepływy gotówkowe firmy pozwolą się operatorowi oddłużyć i wskaźnik spadnie do 4,5-5x przed końcem tego roku.

Według wyjaśnień zarządu P4, to poziom długu całej grupy, w tym części za spłatę której odpowiedzialni są udziałowcy telekomu. W końcu 2014 r. wskaźnik długu netto spłacanego przez P4 do EBITDA samego P4 wynosił 3,2x.

Moody's wylicza, że płynność gotówkowa telekomu wzrośnie dzięki nowej emisji do 1,6 mld zł. Kwota ta obejmuje zarówno pozyskiwane obecnie środki, jak i gotówkę w bilansie na koniec 2014 roku (498 mln zł) oraz 600 mln zł niewykorzystanych linii kredytowych.

Negatywną stroną operacji jest zwiększenie się ekspozycji telekomu na wahania kursów walut zagranicznych - zauważa Moody's.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA