fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Kto będzie budował najwięcej mieszkań

Osiedle Brama Sopocka firmy Polnord
Materiały Inwestora
LC Corp chce uruchomić 15 projektów mieszkaniowych z 2 tys. mieszkań. Jeszcze więcej zaproponuje Polnord: 18 nowych projektów z 2,5 tys. lokali.

- Na rynku nowych mieszkań dużo się w ostatnim czasie sprzedaje i buduje. Niektóre firmy planują rozpoczęcie w tym roku imponującej ilości inwestycji - mówi Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl.

Jakie projekty wejdą na rynek? Kto podbije podażowy rekord?

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

- Rok 2015 będzie dla nas szczególnie pracowity. Przygotowujemy uruchomienie sprzedaży 15 projektów mieszkaniowych. Łącznie nasza oferta wzbogaci się o około 2 tys. lokali, co jest liczbą rekordową w branży deweloperskiej.

Nowe inwestycje rozpoczniemy w największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, czy Gdańsk. Będą to projekty skierowanie zarówno do odbiorców poszukujących mieszkań w segmencie popularnym, jak również do klientów inwestycyjnych, chcących kupić mieszkania w centrum, pod wynajem.

Pierwszymi inwestycjami, jakie zostaną uruchomione, będą kolejne etapy już realizowanych osiedli. Następnie rozpocznie się budowa dwóch nowych osiedli w Warszawie oraz dużego projektu w centrum Krakowa przy ul. Wrocławskiej. Pozostałe inwestycje zaplanowaliśmy na drugą połowę roku. Ceny w zależności od lokalizacji wahać się będą od 3800 do 8100 zł za mkw.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord:

- W tym roku zamierzamy uruchomić 18 nowych projektów, w tym nowe etapy już istniejących inwestycji. Powstanie w nich łącznie 2500 mieszkań w standardzie popularnym. Ceny mieszkań w przeważającej liczbie będą mieścić się w limitach programu "Mieszkanie dla młodych".

W planowanych inwestycjach najwięcej będzie lokali dwupokojowych o metrażach od 35 do 50 mkw. i trzypokojowych, liczących od 50 do 75 mkw. Klienci poszukujący mieszkań w wyjątkowych projektach, za które są gotowi zapłacić nieco wyższą cenę ze względu na dobrą lokalizację i jakość, także znajdą duży wybór lokali w naszej ofercie.

Przykładem może być tu drugi etap inwestycji Brama Sopocka, który planujemy uruchomić w tym roku. Są w nim dostępne apartamenty trzy i czteropokojowe o metrażu od 68 do 89 m kw.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

- Podobnie, jak dotąd planujemy konsekwentnie uzupełniać naszą ofertę o kolejne inwestycje, które będą skierowane do różnych grup odbiorców. Planujemy rozpocząć inwestycję przy ulicy Pereca w ścisłym centrum Warszawy.Chcemy w niej zaoferować szeroką gamę 1- i 2-pokojowych, kompaktowych mieszkań.

Kolejną inwestycją Matexi będzie osiedle Apartamenty Marymont, utrzymane w klimacie żoliborskich willi miejskich. Prawdopodobnie w tym roku uruchomimy również sprzedaż kolejnego etapu projektu Kolska od Nowa, który realizujemy niedaleko CH Arkadia i DM Klif w Warszawie.

Anna Sitnik, dyrektor sprzedaży w firmie Dolcan

- W tym roku planujemy rozpoczęcie budowy kolejnych etapów osiedli, które obecnie prowadzimy. Znajdzie się wśród nich II i III etap inwestycji Kamyk Zielony, IV faza osiedla Rudy Rydz, III etap Ogrodów Ochota oraz IV i V etap projektu Konik Polny.

Zamierzamy również wprowadzić do oferty dwa zupełnie nowe projekty: Osiedle Moderna w Warszawie i Osiedle Champion w podwarszawskich Ząbkach. W pierwszym półroczu planujemy zakończyć prace budowlane w realizowanych etapach osiedli Pasikonik, Rudy Rydz Las oraz Osiedla Jordanowskiego w Częstochowie.

Nieco później zostaną oddane kolejne budynki w inwestycji Konik Polny. Do końca roku skończymy także budować Miasteczko Rubikon w warszawskich Włochach, w którym oferujemy miniapartamenty.

Ceny mieszkań w naszych inwestycjach kształtują się w przedziale od 3900 zł do 7800 zł za mkw.

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol:

- W drugiej połowie roku wprowadzimy do sprzedaży kolejny etap osiedla Central Park Ursynów w Warszawie, w którym zaoferujemy pełen asortyment mieszkań: od kawalerek do lokali 4-pokojowych.

Najwięcej będzie mieszkań 2-pokojowych o metrażu do 45 mkw., które wciąż cieszą się największym zainteresowaniem nabywców.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Grupy Kapitałowej Euro Styl:

- Naszą kolejną inwestycję o nazwie Idea zapowiedzieliśmy już podczas ostatnich targów mieszkaniowych w Gdańsku. Osiedle powstanie na pograniczu Oliwy i Przymorza, pomiędzy ulicami Beniowskiego i Droszyńskiego, na terenie po Międzynarodowych Targach Gdańskich.

W najbliższym czasie powstaną trzy pierwsze budynki, w których znajdą się mieszkania o powierzchni od 40 do 100 mkw. W pierwszym budynku zaoferujemy przede wszystkim mieszkania 2- i 3-pokojowe.

Jeszcze w tym roku w Pruszczu Gdańskim rozpoczniemy również budowę inwestycji Brama Żuław oraz nowego projektu usytuowanego w Gdyni na pograniczu dwóch dzielnic: Karwin i Dąbrowy.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction:

- W tym roku kluczowymi projektami będą kolejne etapy naszej sztandarowej inwestycji Bliska Wola przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. Budowa trzeciego etapu, rozpocznie się w połowie roku.

Wiosną zaczniemy także budowę drugiego etapu osiedla Zielona Dolina w warszawskiej Białołęce, w którym powstanie ponad 300 lokali. Zaoferujemy mieszkania o powierzchni od 25 mkw. do apartamentów o powierzchni blisko 130 mkw. We wszystkich inwestycjach zapewniamy wysoki standard budynków oraz wykończenia.

Lokale będą dostępne w cenie od 4900 zł za mkw. Na osiedlu Zielona Dolina oferujemy obecnie wybrane lokale w promocyjnej cenie 4324 zł za mkw., a w Bliskiej Woli wybrane mieszkania z 5-proc. rabatem.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

- Dysponujemy bankiem ziemi, pozwalającym na wybudowanie mieszkań o powierzchni blisko 120 tys. mkw. W 2015 roku zamierzamy wprowadzić do sprzedaży co najmniej pięć nowych inwestycji, z których cztery zlokalizowane będą w Krakowie, a jedna w Warszawie.

Już w kwietniu br. w Krakowie rusza budowa kompleksu mieszkaniowego Zawiła na Klinach. W inwestycji znajdą się 84 mieszkania o powierzchni od 34 do 78 mkw. w cenie od 5000 zł za mkw. Przewidziany jest tu garaż podziemny i lokale handlowo- usługowe na parterze w budynku.

W tym roku mamy w planach również rozpoczęcie budowy inwestycji wielorodzinnej w pobliżu hali widowiskowo - sportowej Tauron Arena Kraków. Budynki wielorodzinne powstaną także w Białym Prądniku oraz Nowej Hucie, w której mieszkania będą dostępne w programie "MdM". Więcej informacji na temat tych projektów podamy na przełomie kwietnia i maja.

Ponadto chcemy ruszyć w Warszawie z budową kameralnej inwestycji przy ul. Owsianej 9 na Pradze Południe. Na parterze inwestycji znajdzie się część usługowa, na pierwszym piętrze - biurowa, a na wyższych kondygnacjach będą mieszkania.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates:

- Na rok 2015 zaplanowaliśmy uruchomienie dwóch mieszkaniowych projektów inwestycyjnych w Warszawie. Będą to osiedla na Żoliborzu oraz na Woli.

Pierwsze z nich to drugi etap inwestycji Apartamenty przy Krasińskiego, której pierwsza faza została zakończona w 2013 roku. Na położonym obok gruncie przy ul. Przasnyskiej, powstanie jeszcze jeden budynek z 124 mieszkaniami.

Realizacja drugiego projektu, zlokalizowanego na działce przy ul. Nakielskiej, będzie przebiegać dwufazowo. Docelowo powstanie w nim 251 lokali. Obie działki są położenie blisko centrum, a jednocześnie znajdują się w zielonej, spokojnej okolicy.

W przypadku obu inwestycji w tym roku mamy nadzieję uzyskać pozwolenie na budowę i rozpocząć sprzedaż mieszkań.

Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest:

- Rozpoczęliśmy niedawno realizację inwestycji na warszawskiej Pradze Północ przy ulicy Siedleckiej. Sąsiedztwo stacji drugiej linii metra, jak również możliwość zakupu mieszkań w programie "MdM" oraz nowoczesny design tego projektu sprawiają, że inwestycja cieszy się zainteresowaniem klientów - podaje Dompress.pl.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA