fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

KONKURS: Wygraj zaproszenie na film "Piąte: Nie odchodź"

Kino
Debiutancki film Katarzyny Jungowskiej, opowiadający o trudnych relacjach ojca z córką wchodzi do kin w piątek 13 marca. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na pokaz przedpremierowy do warszawskiego Kina Atlantic.

"Piąte: Nie odchodź" to historia 15-letniej Romy (w tej roli Michalina Olszańska - "Jack Strong", "Miasto 44"), która próbuje się odnaleźć po stracie matki. Dziewczyna mieszka z ojcem (gra go Łukasz Simlat - "Wymyk", "U Pana Boga w ogródku"). Mężczyzna jest całkowicie pochłonięty swoją pracą, zaniedbuje relacje z córką. Choć oboje potrzebują bliskości, nie potrafią się porozumieć. Roma wkracza właśnie w okres młodzieńczego buntu. Odskoczni od targających nią emocji nastolatka szuka w tańcu. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie wprowadza się tajemniczy mężczyzna (Daniel Olbrychski). Roma podejrzewa, że może być on jej Aniołem Stróżem.

Czytaj: REGULAMIN KONKURSÓW SMS

Weź udział w konkursie

Katarzyna Jungowska za swój filmowy debiut otrzymała nagrodę "Perspektywa" Janusza Morgensterna. To nagroda przyznana za najbardziej obiecujący debiut dla reżysera, którego twórczość ma wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość. W Kapitule przyznającej nagrodę zasiadają: Krystyna Morgenstern, Jacek Bromski, Andrzej Kotkowski, Michał Kwieciński, Juliusz Machulski i Grażyna Torbicka.

„Piąte: nie odchodź" to również debiut aktorski piosenkarki Patrycji Markowskiej. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Śliskowski („Mój rower", „Generał Nil", „80 milionów"), a oprawą muzyczną zajął się Paweł Mykietyn („33 sceny z życia", „Essential Killing", „Tatarak", „Wałęsa. Człowiek z nadziei"). W filmie wystąpili profesjonalni tancerze Opery Narodowej w Warszawie.

Zobacz zwiastun filmu:

"Piąte: Nie odchodź"

Produkcja: Polska 2014

Gatunek: dramat/ obyczajowy

Reżyseria: Katarzyna Jungowska

Scenariusz: Eric Stępniewski („Trick"), Wojciech Lepianka („Mój rower", „Edi")

Obsada: Łukasz Simlat, Michalina Olszańska, Daniel Olbrychski, Grażyna Szapołowska, Marta Dąbrowska, Halina Skoczyńska, Piotr Tołoczko, Natalia Szyguła, Patrycja Markowska.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na pokaz przedpremierowy filmu 11 marca (środa) o godz. 20.45 w Kinie Atlantic (ul. Chmielna 33, Warszawa):

11 marca - 5 podwójnych zaproszeń - (esemes o treści ZW.01.Imię Nazwisko)

Aby je wygrać, wyślij w poniedziałek (9 marca) esemes z danym kodem na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes z danym kodem wysłany na podany numer w godz. 17.00 - 19.00 w dniu 9 marca do momentu wyczerpania puli nagród (zaproszenie będzie można odebrać na miejscu w dniu wydarzenia, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).

Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA