fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Piechociński: Ukraińska gospodarka zaczyna się rozpadać

Fotorzepa, Marian Zubrzycki MZub Marian Zubrzycki
Ukraińska gospodarka zaczyna się rozpadać, co grozi napływem setek lub tysięcy ukraińskich emigrantów do Polski – stwierdził wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

W wywiadzie udzielonym dla agencji Reuters, Janusz Piechociński ocenił sytuację gospodarczą za naszą wschodnią granicą.

- Docierające z Ukrainy sygnały są bardzo niepokojące ponieważ wskazują, że gospodarka kraju powoli zaczyna się rozpadać – powiedział Piechociński.

- Nie możemy wykluczyć, choć jest to najbardziej pesymistyczny scenariusz, że doprowadzi to masowej emigracji do Polski. Patrząc na wydarzenia ostatniego roku, musimy brać pod uwagę wszelkie scenariusze oraz musimy podjąć działania, by być na nie gotowi – tłumaczył.

W udzielonym dla agencji Reuters wywiadzie Janusz Piechociński nie wypowiada się także najlepiej o ukraińskich elitach. W jego ocenie, rządzący w Kijowie nie mają się czym pochwalić w swoich próbach stworzenia demokracji w zachodnim stylu.

- Niestety, ale ukraińskie elity zawiodły. Jeszcze rok temu wszystko wskazywało, że kraj zmierza do stania się stabilną i przewidywalną demokracją – powiedział Piechociński.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA