fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zabójstwo Niemcowa

Zabójstwo Niemcowa: Telewizja pokazała nagranie z mostu

AFP
Jedna ze stacji rosyjskiej telewizji, która jest własnością rządu, pokazała fragment nagrania z monitoringu miejsca, w którym doszło do zabójstwa Borysa Niemcowa.

Na nagraniu widać przechodzącego mostem Niemcowa ze znajomą, 23-letnią Ukrainką Anną Duricką. W ślad za nimi jedzie wolno pługopiaskarka.

Czytaj także: Śmierć Niemcowa

Czytaj także: Borys Niemcow zastrzelony w Moskwie

W momencie, gdy pojazd mija parę, o godzinie 23.31, dochodzi do zabójstwa. Po chwili zza pługopiaskarki wybiega jedna osoba, która wsiada do przejeżdżającego samochodu. Na moście widać już tylko stojącą samotnie partnerkę Niemcowa i jego ciało. Po 11 minutach na miejsce zdarzenia przyjeżdża policja.

Może to oznaczać, że zabójca Borysa Niemcowa czekał na niego na schodach, a więc strzały nie padły - jak dotąd twierdzono - z przejeżdżającego samochodu. Zabójstwa dokonano dokładnie w momencie, w którym pługopiaskarka zasłaniała miejsce popełnienia zbrodni.

Polityk został trafiony czterema pociskami, otrzymał postrzał w głowę, plecy i brzuch. Zginął na miejscu.

Sprawców nie ujęto. W sprawie toczy się śledztwo, a prezydent Rosji, który złożył rodzinie zabitego kondolencje, objął je "osobistym nadzorem".

Anna Duricka przebywa w prywatnym mieszkaniu pod ochrona policji, ma status świadka. Spotkał się z nią ukraiński konsul w Moskwie Hennadij Breskalenka.

Deputowany do Rady Najwyższej  Ukrainy Ostap Semerak twierdzi, że kobiecie nie wolno wychodzić z mieszkania, a tym samym - nie może ona wrócić na Ukrainę.

Dziś w Moskwie miał się odbyć współorganizowany marsz protestacyjny przeciwko polityce Władimira Putina, m.in. w związku z działaniami na Ukrainie. Zamiast niego opozycja organizuje marsz żałobny w hołdzie zamordowanemu politykowi.

Pogrzeb Borysa Niemcowa odbędzie się we wtorek na Cmentarzu Trojekurowskim w Moskwie. Poprzedzi go żałobna uroczystość w moskiewskim Centrum Andrieja Sacharowa.

Nagranie z Mostu Moskworeckiego

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA