fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Eurocash inwestuje we Frisco.pl

E-supermarket pozyskał nowego inwestora strategicznego. Akcjonariuszem większościowym pozostaje jednak MCI.

To ciekawa inwestycja na rynku FMCG. Po częściowym wykupie dotychczasowych akcjonariuszy Frisco.pl oraz dokapitalizowaniu spółki, Eurocash obejmie około 44 proc. akcji we Frisco.pl. Z kolei fundusz MCI pozostaje akcjonariuszem większościowym. Wartości transakcji nie ujawniono.

Nicolas Jedraszak, prezes Frisco.pl podkreśla, że pozyskanie Eurocashu jako istotnego inwestora jest kamieniem milowym w rozwoju sklepu. Środki pozyskane w ramach tej rundy finansowania mają pozwolić Frisco na zwiększenia skali biznesu, m.in. poprzez efektywne wejście z pełną ofertą do kolejnych dużych miast w Polsce w krótszym terminie niż zakładano do tej pory.

W ostatnich latach Frisco.pl notuje dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Roczne obroty spółki przekraczają 30 mln zł. Biznes nie jest jeszcze rentowny. – Spodziewamy się, że zacznie być rentowny pod koniec 2015 r. – mówi Jedraszak, podkreślają zarazem, że wiele zależy od tego, jak duża będzie skala realizowanych inwestycji.

Warto zauważyć, że Eurocash ma w przyszłości opcję dokupienia dodatkowych udziałów i stania się większościowym akcjonariuszem spółki. Eurocash jest liderem na rynku dystrybucji FMCG. Dynamicznie rozwija się przez przejęcia. Kilka lat temu przejął Tradis od giełdowej Emperii. Z kolei dwa tygodnie temu poinformował o sfinalizowaniu transakcji z Kolporterem. Został mniejszościowym udziałowcem KDWT, dotychczas w 100 proc. kontrolowanym przez Eurocash. Objął 25 proc. + 1 udział w KDWT w zamian za aport w postaci wszystkich udziałów w nowo utworzonej firmie Service FMCG, do której wniósł działalność w zakresie dystrybucji wyrobów tytoniowych oraz artykułów spożywczych, napojów oraz pozostałych artykułów FMCG. Z kolei dziś Eurocash poinformował również o sfinalizowaniu zakupu Inmedio. Nabył od HDS Polska 51 proc. udziałów w spółce prowadzącej sieć sklepów Inmedio, liczącej ponad 410 placówek.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA