fbTrack

Rpkom

Polskie Radio poszerza cyfrowy zasięg

Mapa zasięgu cyfrowego radia naziemnego DAB+ w Łodzi
ROL
Od października będzie docierało naziemnie cyfrowo do 9,7 mln osób. Do miast, w których można go posłuchać dołączyły Łódź i Opole.
Jak podaje Polskie Radio, obecnie łączny zasięg naziemnego radia cyfrowego w Polsce obejmuje 27,5 tys. km2 (8,8 proc.) terytorium kraju oraz 9,7 mln (25,4 proc.) populacji. - Dalsze poszerzenie zasięgu zaplanowane jest na styczeń 2015 rok – podano.
Po rozszerzeniu nadawania na Łódź i Opole w październiku tego roku naziemnie cyfrowo jego kanały można odbierać w sześciu aglomeracjach: także w Warszawie, Katowicach, Szczecinie i Wrocławiu. - Na wspomnianych obszarach w systemie DAB+ dostępne są wszystkie Programy Polskiego Radia: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio dla Zagranicy oraz, osiągalne tylko w ofercie cyfrowej, informacyjne Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio Rytm o profilu muzyczno-informacyjnym. Cyfrowo nadają również rozgłośnie regionalne Polskiego Radia – Radio Wrocław, Polskie Radio Szczecin, Polskie Radio Katowice, mazowieckie Radio dla Ciebie, Radio Łódź i Radio Opole – podano.  
Źródło: rpkom.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL