fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Polonez wjechał w grupę nastoletnich kolarzy

14 rowerzystów zostało rannych w wypadku w Kaliszu. Kierowca auta, które wjechało w peleton, prawdopodobnie zasnął
Poszkodowani rowerzyści są członkami Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.Wczoraj wyruszyli na trening do pobliskiego Opatówka. W pewnym momencie na drodze krajowej nr 12 zbliżający się z przeciwka polonez wjechał w grupę młodzieży.
– Kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą – mówi podinspektor Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 53-letni mężczyzna był trzeźwy. Od wielu godzin jednak nie spał. Wracał samochodem z pracy. Jak udało nam się ustalić, tuż po wypadku próbował się powiesić. – Trafił na komendę policji. Zostanie tam do czasu wyjaśnienia okoliczności wypadku – mówi Borowiak.
Ranni kolarze zostali przewiezieni do szpitala. Stan pięciu jest poważny. – U jednego z poszkodowanych lekarze podejrzewają pęknięcie wątroby, inny stracił kawałek języka. Mamy też osoby ze złamaniami nóg – tłumaczy Wojciech Grzelak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Kilku młodych sportowców trafiło na stół operacyjny. Ich życie nie jest jednak zagrożone. Po wypadku przez pewien czas całkowicie zablokowana była trasa Kalisz – Łódź.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA