fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Elżbieta Jakubiak niemile widziana?

Była minister sportu nie mogła zasiadać w komitecie organizacyjnym Euro 2012
Na wczorajszym pierwszym posiedzeniu komitetu z udziałem premiera zabrakło byłej minister sportu Elżbiety Jakubiak. Miała ona reprezentować PiS.
– Dostałam oficjalne zaproszenie podpisane przez szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego z datą 12 marca. Nie wiem, co się nagle stało. Wczoraj dostałam od pana Arabskiego kolejne pismo, w którym poinformował mnie, że już nie jestem zaproszona – mówi „Rz” Elżbieta Jakubiak. Do komitetu delegował ją przewodniczący Klubu PiS Przemysław Gosiewski. W lutym premier Donald Tusk zadeklarował, że chce, by w pracach brali udział przedstawiciele opozycji. Dlaczego nie zaproszono Jakubiak? – To było nieporozumienie – tak całą sytuację określa Arabski. – Zgodnie z zarządzeniem premiera do uczestnictwa w komitecie zaproszeni są wyłącznie przewodniczący klubów. To była pomyłka. Podpisałem zaproszenie dla pani Jakubiak, ale w moim biurze wychwycono ten błąd i musiałem się z tego wycofać.
Arabski zapewnia, że w całej sprawie nie ma drugiego dna. – To nie jest żadna złośliwość z naszej strony. Liczymy, że w komitecie będzie pan przewodniczący Gosiewski i współpraca będzie się nam dobrze układać. Gosiewski wziął udział w pierwszym posiedzeniu. Pojawili się też Zbigniew Chlebowski (PO), Wojciech Olejniczak (LiD) i Stanisław Żelichowski (PSL). Podczas posiedzenia został przedstawiony pierwszy raport spółki PL 2012 dotyczący przygotowań Polski do Euro. Następne posiedzenie zaplanowano na początek lipca.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA