fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Apetyt na przejęcia nie mija

Rzeczpospolita
DNB Nord zainwestuje 120 mln zł w ciągu najbliższych trzech lat. Nie wyklucza, że w przyszłości przejmie kolejne banki działające w Polsce
Niemiecko-norweski Bank DnB Nord pod koniec 2007 r. połączył się z Bankiem Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. – Naszym planem jest wejście do pierwszej piętnastki polskich banków (obecnie 24. pozycja – red.). Kolejne przejęcia powinny pomóc nam zrealizować ten cel – mówi Jarosław Dąbrowski, prezes banku. Dodaje, że w tym roku i na początku przyszłego DnB Nord będzie się koncentrował na dokończeniu integracji z BISE.
Nie ma także planów kupienia czy stworzenia własnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych, chociaż bank stanął do dwóch przetargów, w których wystawiono na sprzedaż pośredników finansowych. – Ceny są stanowczo za wysokie. Dlatego na razie nie zamierzamy przejmować żadnych pośredników, ale w przyszłości tego nie wykluczamy – tłumaczy Dąbrowski. Podobnie jak stworzenia firmy ubezpieczeniowej. Przez dwa lata większość zysku operacyjnego połączonego banku będzie pochodzić z obsługi przedsiębiorstw. Jednak znaczenie bankowości detalicznej ma co roku się zwiększać. Bank zaczął udzielać pożyczek gotówkowych, jeszcze w tym miesiącu wprowadzi kredyty hipoteczne. Nowe produkty pojawią się też w partnerskiej sieci Monetia. W niewielkich placówkach – jest ich 220 – można zapłacić rachunki. W niektórych są dostępne pożyczki gotówkowe, w przyszłości będą wypłaty gotówkowe i lokaty. Z usług Monetii korzysta 150 tys. Polaków.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA