fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Makabryczna napaść na sześciolatka

AFP
Policja w chińskiej prowincji Shanxi zaoferowała nagrodę za pomoc w odnalezieniu kobiety, która sześcioletniemu chłopcu usunęła gałki oczne
Do zdarzenia doszło 24 sierpnia w miejscowości Fenxi, w prowincji Shanxi.
Nieznana kobieta zwabiła sześcioletniego chłopca i wyprowadziła go w nieznanym kierunku. Dziecko znaleziono po kilku godzinach niedaleko domu. Było pod pod wpływem narkotyków, miało usunięte obie gałki oczne, było zalane krwią.
Policja po wnikliwym poszukiwaniu odnalazła niedaleko od chłopca obydwie gałki oczne. Początkowo twierdzono, że brakowało w nich rogówek, na które istnieje ogromny popyt. Policja zdementowała te informacje, jednak inne źródła wciąż potwierdzają, że chodziło o porwanie dla narządów.
Motywy działania kobiety nie są więc wciąż do końca znane. - Pracujemy nad tym, ale jeszcze nie jesteśmy w stanie udzielić żadnych informacji - mówią lokalni policjanci.
Policja zaoferowała nagrodę w wysokości 100 tysięcy juanów (ok. 16 tys. dolarów) dla osoby, która pomoże w ujęciu kobiety.
Chłopiec został początkowo przetransportowany do miejscowego szpitala, ale w niedzielę przewieziono go do specjalistycznego szpitala okulistycznego w stolicy prowincji, Taiyuan.
Lekarze twierdzą, że jego stan jest stabilny.
Rodzice chłopca, miejscowi rolnicy, zapewniają, że nie mają żadnych wrogów. -  Zrozpaczeni próbują uspokoić chłopczyka, który wciąż pyta, dlaczego jeszcze nie wstało słońce - mówi wujek chłopca. - To najtrudniejsze i najbardziej bolesne: jak mu to wytłumaczyć. Rodzice na razie mówią mu tylko, że jego oczy zostały uszkodzone.
Makabryczna napaść na sześciolatka
Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA