fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Jakie mieszkania chcemy wynajmować

Choć rośnie liczba klientów, którzy rozpoczynają poszukiwania mieszkania na wynajem, nadal trudno o chętnego na duży lokal.
Na przełomie lipca i sierpnia największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania dwupokojowe. Na kawalerki i lokale z trzema pokojami chętnych jest zdecydowanie mniej – mówi Marcin Drogomirecki, analityk z portalu Domy.pl.
O dwa pokoje pyta prawie 45 proc. klientów. Kawalerek poszukuje 27 proc. potencjalnych najemców, a mieszkań z trzema pokojami – niespełna co czwarty klient, czyli 22 proc.
– Największy problem ze znalezieniem najemcy mogą mieć właściciele mieszkań z co najmniej czterema pokojami. Choć ofert najmu takich ofert jest na rynku dużo, to z naszych analiz wynika, że tylko co osiemnasty potencjalny najemca jest zainteresowany tak dużym lokalem – mówi Marcin Drogomirecki.
? Popyt na lokale pięciopokojowe i większe jest jeszcze mniejszy, nie przekracza 1 proc. Mieszkań od początku wakacji zaczynają szukać studenci. Niektórzy klienci poszukują lokalu do wynajęcia na dłużej niż rok.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA