fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Renaissance dopiero w 2014

Materiały Promocyjne
O kilka miesięcy opóźni się planowane na jesień otwarcie nowego pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance zlokalizowanego przy lotnisku Chopina w Warszawie. Powodem są kłopoty finansowe głównego wykonawcy obiektu
Pod koniec czerwca sąd gospodarczy oddalił wniosek o upadłość spółki budowlanej Alpine Construction Polska wchodzącej w skład austriackiego koncernu Alpine Bau z powodu niemożności pokrycia kosztów postępowania upadłościowego. Nie oznacza to bynajmniej, że Alpine Construction Polska, która kilka lat temu budowała również Stadion Narodowy, będzie kontynuowała prace wykończeniowe i instalacyjne w budynku przyszłego hotelu.
W związku z tym Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które jest inwestorem hotelu, będzie musiało ogłosić przetarg i wybrać firmę, która dokończy budowę hotelu. Wpłynie to na przesunięcie o kilka miesięcy, być może nawet do połowy roku 2014, terminu oddania obiektu do eksploatacji. Zgodnie z nieaktualnym już harmonogramem, prace budowlane przy wartym ponad 120 mln hotelu miały zostać zakończone w III kwartale tego roku, a pierwsi goście mieli wprowadzić się do pokojów w połowie jesieni.
Powstający na lotnisku Chopina obiekt miał być pierwszym hotelem marki Renaissance w Europie Środkowo-Wschodniej. Budynek ma 11 kondygnacji, w tym 3-poziomowy parking, a 225 pokojów ma pomieścić 400 gości. Hotel będzie dysponował także pięcioma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 650 m kw., lokalami gastronomicznymi, basenem oraz centrum spa i fitness. Inwestorem i właścicielem obiektu jest PP Porty Lotnicze, które jest również operatorem lotniska Chopina. Natomiast franczyzobiorcą oraz zarządzającym obiektem będzie należąca do Portów Lotniczych spółka Port-Hotel. Spółka Port-Hotel powstała w październiku 1998 roku jako Warsaw Airport Business Center, rok później zmieniła nazwę na Port-Hotel. Powołana została przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze jako spółka celowa do budowy hotelu przy Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po oddaniu do eksploatacji w roku 2003 hotelu Courtyard by Marriott, sprawowała nadzór właścicielski nad obiektem, który był zarządzany przez międzynarodową firmę Tishman Hotel Corporation (THC). Wiosną 2005 roku wobec narastającego konfliktu dotyczącego sposobu zarządzania i rozliczeń finansowych, wypowiedziała umowę THC i sama przejęła zarządzanie obiektem. Obecnie przedmiotem jej działania jest tworzenie programów budowy nowych projektów hotelowych w Polsce, w tym hoteli przy lotniskach, oraz zarządzanie nimi. Spółka prowadzi aktualnie jeden hotel – należący do Portów Lotniczych Courtyard by Marriot, który oferuje 236 pokojów. Po otwarciu dwóch hoteli Hampton by Hilton w Gdańsku i Warszawie, co powinno nastąpić na przełomie sierpnia i września oraz uruchomieniu Renaissance, spółka powinna zwiększyć swój potencjał o niemal 200 proc., do czterech hoteli z niemal 700 pokojami.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA